8 Aralık 2011 Perşembe 11:55

Galatasaray Dergisi’nin 107. Sayısı Satışta

Galatasaray Dergisi’nin 107. Sayısı Satışta

Türkiye’nin en çok satan aylık spor yayını olan Galatasaray Dergisi’nin 107. sayısı, 164 sayfalık içeriğiyle, tüm Türkiye’deki bayilerde yerini aldı.

Galatasaray Dergisi’nin Aralık ayı sayısında futbol takımımızın Çek savunmacısı Tomas Ujfalusi ile yapılan söyleşi yer alıyor. Sezon başından itibaren sergilediği istikrarlı oyun ve saha içindeki konsantrasyonuyla hem takım arkadaşlarını, hem Galatasaray taraftarlarını maçın içine sokan tecrübeli oyuncu, Çek Cumhuriyeti’nin mütevazı kenti Rymarov’da başlayan ve Avrupa’nın merkezinde devam eden hayat öyküsünü Galatasaray Dergisi’ne anlattı. Söyleşimizde Çek yıldızın futbol dışında ilgilendiği sporları, müzik tutkusunu ve hayat tecrübesinin kendisine neler kattığını da gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz.

Galatasaray Dergisi'nin 107. sayısında 10 adet Galatasaray forması ve Aral Ticaret'ten bir adet PC oyununun armağan edileceği Galatasaray bulmacaları da yer alıyor.

Yenilenen tasarımı ve görüntüsüyle satışa sunulacak olan Galatasaray Dergisi’nin 107. sayısında yer alan diğer konular şu şekilde:

Jaka Lakovic
Bazı oyuncular vardır, doğuştan gelen bir yetenek, liderlik ve kazanma ruhu taşır. Üzerine çalışma sosu ekler, disiplin aşılar, çevresiyle büyür ve çevresini büyütür. Slovenya basketbolunun efsane ismi, Euroleague organizasyonunun ta kendisi “Jale”  de onlardan biri. Görmediği turnuva, almadığı kupa kalmadı kariyeri boyunca. Paul Dawkins’ten bu yana aranan ve bizlere hiç yabancılık çekmeyen bir yabancı, oyun kurucu, skorer, saha içi yönetmeni olarak yanımızda, Galatasaray ile, bizimle, gelecek güzel günler için.   

Eleonora Lo Bianco
Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nın sezon başında Foppapedretti Volley Bergamo takımından transfer ettiği Elenora Lo Bianco kendi mevkisinde dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Takımımızın kaptanlığı da emanet ettiği Leo olarak anılan Lo Bianco, spor dışında bir büyük zaferi de kansere karşı kazandı. Bu sayımızda zirve mücadelemizdeki en büyük kozumuz Leo ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Derya Büyükuncu
Galatasaray’ın rekortmen yüzücüsü Derya Büyükuncu hâlâ pek çok Türkiye rekorunu elinde bulunduruyor. Şu anda olimpiyatlara hazırlıklarını sürdüren Büyükuncu artık sadece sportif başarılarıyla değil tüm Türkiye’nin heyecanla takip ettiği Survivor zaferi ile de taraflı tarafsız herkes tarafından saygı görüyor. Derya Büyükuncu bu sayımızda yarışma sürecini, olimpiyat hazırlıklarını ve gelecek planlarını bizlerle paylaştı.

Galatasaray – Fenerbahçe Spor Bayramı
Üç ay sürecek mini-bölümümüze bu ay başlıyor ve Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan ilk karşılaşmaların, o dönem basınında yer alan ilk yazılarını bugünkü Türkçe’ye çevirerek sunuyoruz.

Musa Mert Çetin
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı İdari Menajer Yardımcısı Musa Mert Çetin, dört sezondur “başkalarının” duygularını dile getiriyor. Şimdi sıra, çocukluk hayalini yaşayan Çetin’in kendi duygularında. Mert Çetin röportajı, Galatasaray Dergisi’nin 107. sayısında.

İpek Şenoğlu
Ünlü tenisçi İpek Şenoğlu’nun iyi bir Galatasaraylı olduğunu bilirsiniz. Peki ya daha fazlası? Cevaplar, Galatasaray Dergisi’nin 107. sayısında.

Sokak Futbolundan Bilgisayar Futboluna Geçiş
Bir zamanlar sokaklarda, mahalle aralarında futbol oynayan çocuklar, 2000’li yılların ardından bilgisayar ekranlarından kalkmaz oldular. Kapanan, kapanmak üzere olan sokak futbolu ve klişeleri üzerine hazırladığımız nostaljik dosya, 107. sayımızda.

Müjdat Yetkiner
Karşı Kıyıdan bölümümüzün bu ayki konuğu, Fenerbahçe tarihinin en çok forma giyen futbolcusu Müjdat Yetkiner. “Fenerbahçeli Müjdat”, futbol yaşantısını ve unutumadığı anıları Galatasaray Dergisi ile paylaştı.

Çapari Arif
İstanbul’un seçkin restoranlardan Çapari’nin işletmecisi Arif Fişek, yıllardır Galatasaraylı futbolcuların dengeli beslenmesi için hizmet veriyor. Çapari Arif’in Galatasaray anıları, Galatasaray Dergisi’nin 107. sayısında.

Maç Günü
Galatasaray’ın bu sezon oynadığı karşılaşmalar; hikâyeleri, değerlendirmeleri ve fotoğraflarla Galatasaray Dergisi’nde.

İstatistik
İstatistik sayfamız, Galatasaraylı oyuncuları bir de rakamlarla değerlendirmeyi mümkün kılıyor.

Basketbol Maçları
Kadın ve erkek basketbol takımlarımız, hem Euroleague’de, hem Türkiye’de yoluna devam ediyor. Tüm turnuvalarda zirve için mücadele eden Galatasaray’ın Kasım ayındaki basketbol maçlarının öyküsü Galatasaray Dergisi’nin 107. sayısında.

Akademi Raporu
Galatasaray Futbol Akademisi, Genel Direktörlüğe Müfit Erkasap’ın, İdari İşler Sorumluluğuna da Fatih İbradı’nın gelişiyle yepyeni bir döneme girdi. Akademi binamız baştan aşağı yenilenirken, Galatasaray’ın geleceğine yönelik planları hayata geçirmek için yapılan hazırlıklar tüm hızıyla sürmekte. Çok yakında sizlere hepsinin müjdesini vereceğiz. A2 Takımımız ise yenilenen kadrosuyla ligde başarılı sonuçlar alıyor.

Haberler
Geçtiğimiz ay sarı kırmızıya dair olanlar…

Müzeden
Galatasaray’ın başarılarına ve tarihine ışık tutan eserler artık her sayımızda okurlarımızla buluşuyor.

Tarihten Sayfalar
Nostalji güzeldir. Hele ki Galatasaray gibi bir tarihiniz varsa. Eski gazete kupürleriyle, zaten hiç akıllardan çıkmayan anılarımızı yâd ediyoruz.

Fotoğraflarla Geçen Ay
Galatasaray Dergisi’nin bu yepyeni köşesi, aynı zamanda en sevilen köşelerinden biri olmaya aday. Geçtiğimiz aydan en özel kareler, Fotoğraflarla Geçen Ay bölümümüzde…

Yakın Plan
Arşivlik fotoğraflarla günümüzden ve tarihimizden görsel anlar.

Dünyadan Futbol
Son üç sezona damgasını vuran ve tarihin en iyi futbol takımlarından biri olarak gösterilen FC Barcelona'nın başarı şifrelerine göz atıyoruz.

NBA
NBA’de beş ay süren lokavt görüşmelerinde sona gelindi. Oyuncular Birliği ve takım sahipleri, ortak çıkarlar konusunda anlaştı. 2011-2012 sezonu, bir Noel gecesi başlıyor. Uykusuz geceler de öyle.

Kültür & Sanat
Kültür ve Sanat bölümünde bu ay, Vecdi Çıracıoğlu’nun “Gladyatör – Futbol Arenalarında Bir İsyanın Hikâyesi” adlı kitabı, The Beach Boys’un Smile albümü ve Limonataların En Lezzetlisi adlı tiyatro oyunu tanıtılıyor.

Aslan Parçası
Aslan parçalarına sarı kırmızı sayfalar. Haydi bakalım çocuklar, bu sayfalar da sizler için… Galatasaray Dergisi'nin 107. sayısında dünyaya çocukların gözünden bakmaya devam ediyoruz ve yine sarı kırmızı gözlüklerle.

Okur Mektupları
Sizlerden gelen öneriler, tavsiyeler, sorular…

Efsane 11’im
Köşemizin bu ayki konuğu, Galatasaraylı spor yazarlarından Ömer Ural Kükner.