26 Kasım 2015 Perşembe 16:23

Mustafa Denizli Galatasaray'da

Mustafa Denizli Galatasaray'da

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli oldu.

Başkan Dursun Özbek’in katılımıyla Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde Mustafa Denizli resmi sözleşmeye imza attı.

İmza töreninden önce düzenlenen basın toplantısında Mustafa Denizli ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

Yeniden Galatasaray’da çalışacak olmanın mutluluğunu dile getiren Mustafa Denizli "Tekrar birlikte olmaktan heyecanlı ve mutluyum. Ben bugüne kadar bu camiaya büyük başarılar kazandıran tüm değerli büyük meslektaşlarımı, bu kulübün tarihine geçmiş çok değerli insanları burada kalben anmak ve onlara selamları ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yol haritamızda onların yaptıklarına biraz bir şey ilave edebilirsek ne mutlu bize. Bugüne kadar geçmişle ilgili bir şey sorgulamadım. Geçmişle ilgili sadece başarıları devam ettireceğiz. Yarın takımla birlikte çalışmaya bismillah deyip planları ve düşünceleri paylaşacağız. Galatasaray şu anda her takımın yaşayabileceği bir olumsuz düşünceleri yaşadığı bir dönemden geçmekte. Bunlar önemli değil. Ben buraya gelirken camianın ne olduğunu zaten biliyorum. Ama takım yeni bir başlangıç. Birçoğuyla çalışmış olmasam da birçoğu hakkında bilgi sahibi olduğum bireylerden oluşan bir takım" dedi.

Takımın son durumunu yorumlayan Denizli, "Neler yapabiliriz. Hangi yöntemlerle bu sıkıntılı ortamdan çıkabiliriz. Burada tespit edebiliriz. Önümüze baktığımız zaman, ne olur nasıl olur gibi sorularla karşı karşıya değiliz. Hayatımda her zaman inanarak çalıştım, inanarak başladım. Kendilerine çok inandığım bir grupla çalışacağım. Herhangi bir futbolcum hakkında olumlu olumsuz beni yönlendirebilecek hiçbir önyargım yoktur. Yarın yeni bir başlangıçtır. Yarın yeni bir değerlendirmedir. Şimdiye kadar yaptığım değerlendirmeler pencerenin öbür tarafındaydı. Hiçbir futbolcunun asla böyle bir düşüncesi yoktur. Karar vericinin, doğru veya yanlışı tamamen kendisine bağlar. Vereceğim her karar öncelikle camianın takımının ve kulübümün yararına olacaktır. Bugün benim için de takımım için de yeni bir yol haritasının başlangıç günüdür. Bu tablo beni asla umutsuzluğa kaptırmaz. Bu tabloyu değiştireceğiz. Bundan bütün Galatasaraylılar'ın emin olması lazım. Önce buradaki ortamı çalışma şartlarımızı, Neyim, kimim, neler konusunda hassasım bunları paylaşacağım. Bazı şeyleri konuşmadan da ifade edebilirsiniz, o mesajları verebilirsiniz. Allah camiamızın, takımımızın yanında ve yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'daki hedeflerinden bahseden Mustafa Denizli, "Düşünmeden inanmadan hedefleri belirlemeden bir bütün olamayız. Ben onları, onlar beni ve hepimiz camiayı yüceltmek için yepyeni bir çalışmadayız. Kriz ve baskı benim antrenörlük yaşamımda benim kankardeşim oldu. Şimdi araştıracağız bu kriz nerede bu baskı nerede ne zamandan beri var, onları nasıl dışlarız. Krizler baskılar bizim gölgemiz. Gölge hiç bizden ayrılıyor mu? Ayrılmıyor. Biz onlarla kendimizi yeniliyoruz ve yeni alanlar açıyoruz. Önemli olan krizleri aşmak" dedi.

Takımdaki kara bulutları dağıtmak için bir planınız var mı sorusuna ise Mustafa Denizli, "Kara bulut dediğiniz benim için hafif bir sis. Kara bulutları biz çok gördük. Hafif sisli, puslu bir terim" dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise, "26 Kasım 2015 Galatasaray için yeni bir sayfa yeni bir gün. Dünden dolayı herkes çok kırgın, çok üzgün. Şunu herkes çok iyi bilmeli. Galatasaray Kulübü başkanı olarak yapılan bir yanlış varsa her zaman bunun hesabını vermeye hazırım. Ben ve yönetim kurulum, Galatasaray göreve çağırdığı zaman her zaman hazırım. Amacımız, Galatasaray'ın gününü kurtarmak değil, geleceğindeki sorunları düzeltmek için göreve talip olduk" ifadelerini kullandı.

Galatasaray sevgisinden bahseden Başkan Dursun Özbek "Bir başkan olarak bunları ifade ediyorum. Dursun Özbek olarak bir çocuk ruhuyla, okulda dersten kaçıp Metin Oktay'ı seyretmek için stada koşan bir çocuk ruhu var. Ben ruhu taşıyan bir Galatasaraylıyım. Galatasaray hiçbir zaman pes etmez. Galatasaray hiçbir zaman umudunu kaybetmez. Galatasaray düştüğü yerden her zaman geri kalkar. Eskisinden daha azimli bir şekilde her zaman üst sıralarda yer almayı sürdürür. Bunun en canlı örneği şu anda sevgili hocam Mustafa Denizli. Şu an yanımda oturuyor. Biz Neuchatel Xamax'a deplasmanda 3-0 kaybettik. Sevgili hocam Mustafa Denizli farketmez dedi İstanbul'da 5-0 kazanırız dedi. Bu az önce verdiğime çok canlı bir örnektir. Mustafa Denizli söylemleri değil yaptıklarıyla kendisini ispatlamış göstermiş bir kişiliktir. Sevgili hocama yuvasına hoş geldin diyorum. Burada açmış olduğu kariyerinin büyük bir parantezini burada kapatmak olması büyük bir onurdur" İfadelerini kullandı.

3 kupa kazandırmış bir teknik direktör olan Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesi ile ilgili soru üzerine Başkan Özbek, "Galatasaray 110 yıllık bir camia, 110 yıl içerisinde kaç tane teknik adam kaç tane başkan geldi geçti. Olaya böyle bakmak lazım. Olaylar, gelişmeler yönetimleri bazı kararlar almaya sevk edebilir. Ben Galatasaray'a hizmet etmek için geldim. Galatasaray'ın marka değerinin ne kadar yükseklere taşındığı herkesin malumu. Ben de buna bir katkı yapmak için geldim. Biz yönetim olarak bazı kararlar alma gereği duyduk. Biz de Galatasaray'a çok iyi hizmetler vermiş olan Mustafa Denizli'yi uygun gördük. Galatasaray'da bir şey var. Göreve çağrıldığı zaman hiçbir zaman bunu reddetmez. Mustafa hocam bunun en büyük örneği. Galatasaray'da yapılan değişiklik, Galatasaray'ın yararına yapılan değişikliktir" şeklinde cevap verdi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "Taraftarımızın dediği gibi, Galatasaray Türkiye'dir. Türkiye her zaman en yukarıda olması gereken bir ülkedir. Ben bu görevde Mustafa Denizli'ye başarılar diliyorum. Herkesin mutlu olacağı herkesin sevineceği bir karar aldık" şeklinde konuştu.

Başkan Dursun Özbek, sözlerini "Galatasaray'ın hedefleri beklentileri değişmez. Kurulduğu günden beri Ali Sami Yen 1905 senesinde hedefimizi koymuş. Hedefimiz başarı. Galatasaray'ın beklentilerinde herhangi bir değişiklik 110 yıldır olmamıştır, elbette ki olmayacaktır. Galatasaray bu yarışta nasıl gideceğini, kimlerle gideceğini çok ince eleyip sık dokuyan bir kurumdur. Bu hedefler doğrultusunda uygun insanlarla çalışmak durumundadır. Mustafa Denizli'nin ismi yönetim kurulunun ittifak ettiği bir isimdir" diyerek tamamladı.