17 Ağustos 2008 Pazar 20:45

Süper Kupa | Galatasaray 2 - Kayserispor 1

Süper Kupa | Galatasaray 2 - Kayserispor 1

Turkcell Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Fortis Türkiye Kupası Şampiyonu Kayserispor arasında,  Almanya’nın Dusiburg şehrindeki MSV-Arena'da oynanan Süper Kupa finalini Galatasaray, Nonda ve Kewell'ın golleriyle 2-1 kazandı.

Stat: MSV-Arena
Tarih: 17 Ağustos Pazar / Saat: 21:00 (TSİ)
Hakemler: Selçuk Dereli, Cem Satman, Erdinç Sezertam 4. hakem: Kamil Abitoğlu.

Canlı Yayın
TV: TRT 1
İnternet:www.galatasaray.org

Galatasaray:Aykut, Meira, Barış, Hasan Şaş, Mehmet Topal, Ayhan, Nonda, Sabri, Servet,  Lincoln, Hakan Balta

Yedekler: De Sanctis, Emre Aşık, Volkan Yaman, Alparslan Erdem, Erhan Şentürk,
Harry Kewell, Yaser

Kayserispor: Souleymanou, Koray, Ali, Toledo, Mehmet Eren, Mehmet Topuz, Aghahowa, Puroviç, Abdullah, Saidou, Eren 

Yedekler: Ali Üçkulak, Durmuş, Escobar, Umut, Salamon Olembe, Orkun, Furkan

Dakika 1: Karşılaşmaya Kayserispor başladı. Koray'ın pasında Mehmet Topuz sağ kanattan ceza sahasına girdi ve şutunu çekti. Top yandan auta çıktı.

Dakika 2: Kayserispor, Mehmet Topuz'la sağ kanattan korner kullandı. Puroviç'in kafa vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dakika 7: Hasan Şaş güzel hareketlerle Kayserispor ceza sahasına girdi. Pasını ceza yayı üzerindeki Ayhan'a çıkardı. Ayhan bekletmeden vurdu ancak top az farkla üstten auta çıktı.

Dakika 17: Hasan Şaş'ın sol kanattan attığı uzun pasa sağ köşede Barış yetişemeyince top auta çıktı.

Dakika 22: Ceza sahası sağ çaprazından Mehmet Topuz'un kullandığı sert vuruşu Aykut kornere çeldi.

Dakika 25: Lincoln'e yapılan faul sonrası serbest atışı Hasan kullandı. Topu Kayserispor oyuncuları uzaklaştırdı. Gelen topu Mehmet Topal bir kez daha içeri doldurdu ancak top kalecide kaldı.

Dakika 34: Mehmet Topuz'un sol kanattan kullandığı kornerde Durovic'in kafa vuruşu üst direkten döndü. Dönen topu Servet uzaklaştırdı.

Dakika 37: Abdullah orta sahadan aldığı topu seri hareketlerle ceza sahamıza getirdi. Pasında topla Mehmet Topuz buluştu. Bu oyuncunun vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dakika 45: Lincoln'ün kullandığı serbest atışa ceza sahası içinde Barış vurdu kafayı. Ancak top kaleci Souleymanou'da kaldı. Karşılaşmada ilk yarı sona erdi.

Dakika 46: Karşılaşmada ikinci yarıya Galatasaray başladı.

Dakika 47: Lincoln'ün seri hareketlerle getirdiği topla ceza yayı üzerinde buluşan Nonda kaleyi yokladı. Ancak top az farkla üstten auta çıktı.

Dakika 51: Sabri sağ kanattan bindirdi ve ortasını yaptı. Nonda topu Ayhan'a indirdi, Ayhan voleyi vurdu... Top maalesef üstten auta çıktı. Karşılaşmada Galatasaray'ın yakaladığı en net pozisyondu.

Dakika 57: Hasan topu sağ kanattan getirdikten sonra ceza sahası önünde Nonda'ya aktardı. Nonda sağ çaprazdan girdiği ceza sahasından sert bir şut şıkardı. Top yan ağlarda... Galatasaray gol için bastırıyor.

Dakika 60: Hasan Şaş müthiş bir presle orta sahada topu kazandı ve ara pasını Lincoln'e oynadı. Ali araya girerek topu taca gönderdi.

Dakika 61: Lincoln hakem düdüğü öncesinde serbest vuruşu kullandığı için sarı kart gördü.
Lincoln serbest atışı ceza sahasına gönderdi. Meira yükseldi ve kafa vuruşunu yaptı ancak top kalecide kaldı.

Dakika 63: Aghahowa'nın ara pasında Mehmet Topuz topla buluşmak üzeriyken Servet araya girerek topu kornere gönderdi.

Dakika 65: Sabri sağ kanattan pasını ceza sahası içindeki Ayhan'a gönderdi. Kaleci çıktı topu önlemek için Ayhan yerde, ancak hakem devam dedi.

Dakika 66: Goooooollllllllll...gollllll... Kewell atttıııııı. Hasan Şaş sağ kanattan indi ve ortasını yaptı. Birkaç saniye önce oyuna giren Kewell kafayı vurdu ve golü attı.
Galatasaray 1 Kayserispor 0

Dakika 71: Sağ kanattan Hasan topu rakip ceza sahasına getirdi. Pasında Kayserispor kalesi önünde Lincoln topla buluştu ancak araya giren defans elemanları topu uzaklaştırdı.

Dakika 72: Hakan Balta çıktı, Volkan Yaman oyuna girdi.

Dakika 72: Goooollllll goooollll Nonda attıı. Kewell'ın pasında ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Nonda düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi.
Galatasaray 2 Kayserispor 0

Dakika 80: Sol kanattan gelişen Kayserispor atağında Aghahowa topu göğsüye Mehmet Eren'e indirdi. Bu oyuncunun vuruşunda top Aykut' kaldı.

Dakika 81: Kewell sol kanattan seri ve güzel çalımlarla çizgiye indi. Ortasını yaptı. Lincoln'ün kafa vuruşu kalecide kaldı.

Dakika 82: Hasan Şaş oyundan çıkarken yerine Alparslan girdi.

Dakika 87: Mehmet Topuz hızlı kullanılan serbest atış sonrası topla buluşarak topu ağlara gönderdi. Kayserispor golüyle maçta durum şimdi Galatasaray 2 Kayserispor 1 oldu.

Dakika 90: Umut'un sol kanattan ortasında Aghahowa'nın kafa vuruşu Aykut'ta kaldı.

Selçuk Dereli karşılaşmadaki son düdüğü çalıyor ve Galatasaray, Süper Kupa'nın sahibi oluyor. Galatasaray böylece 2008-2009 sezonuna Süper Kupa'yla merhaba diyor.

Karşılaşma sonrası saha içinde oluşturulan platformda her iki takımda madalyalarını alacaklar. Her iki takımında futbolcularına ve teknik kadrolarına madalyaları ve Galatasaray'a Süper Kupayı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Özgener verdi. Mahmut Özgener'in elinden alınan kupayı Hasan Şaş ve Ayhan Akman birlikte kaldırıyorlar. Evet, Süper Kupa 2008 Galalatasaray'ın ellerinde yükseliyor. Galatasaray yeni sezona Süper Kupa sahibi olarak başlıyor.