3 Kasım 2010 Çarşamba 13:52

Galatasaray'ın Yeni Markası GSSigorta Tanıtıldı

Galatasaray'ın Yeni Markası GSSigorta Tanıtıldı

Milyonlarca Galatasaraylının yeni sigortası GSSigorta HDI, bugün SWISSOTEL İstanbul'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Türkiye'nin dünya çapında en tanınmış markası Galatasaray ve Almanya'nın küresel sigorta devi HDI büyük bir işbirliğine imza atarak Türkiye'nin en çok taraftara sahip sigorta markasını yarattı. İki dev kuruluşun güç birliği ile oluşan GSSigorta HDI markası, yenilikçi, yaratıcı ve kendi potansiyelini doğuran büyük bir proje olarak tüketicilerle buluştu.

Bugünkü basın toplantısında atılan imza ile, alanında dev iki şirketin ortaklığının startı verildi. Galatasaray Spor Kulübü adına Başkan Adnan Polat ve Pazarlama AŞ Genel Müdürü Hakan Aydınol'un katıldığı imza töreninde, HDI Sigorta Uluslararası Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Maak, HDI Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Enis Talaşman ve Reasürans Brokerliği Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Ergelen de yer aldı.

Toplantıda söz alan Başkan Adnan Polat, "HDI, dünyanın en eski sigorta şirketlerinden biri. Galatasaray'dan iki yaş daha büyük bir kurum. Galatasaray ise bu ülkede sporla ilgilenen insanların %37'sinin taraftarı olduğu bir kulüp, ki bu toplamda 20-25 milyon taraftara tekabül ediyor. Bu kitleyle karşılaştırıldığında 100 binler, 200 binler düşük kalıyor. Daha geniş bir taraftar topluluğuyla buluşmayı hedefliyoruz" derken, GSSigorta kullanıcılarının yaklaşık olarak GSMobile üye sayısına ulaşmasıyla birlikte bireysel emeklilik çalışmalarının da yapılacağını söyledi.

Adnan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bundan yedi yıl önce Galatasaray Sigorta A.Ş diye bir firma kurulmuştu. Amacı Galatasaray taraftarlarına sigorta hizmeti sunup kulübe gelir temin etmekti. Nasıl telefon, kredi kartı operasyonu ya da tekstil bizim işimiz değilse, sigorta işi de bizim işimiz değil. HDI ile 'GSSigorta HDI' adı altında bir marka oluşturduk. HDI'ye Türkiye genelinde Galatasaray Sigorta'nın pazarlama ve satış hakkını bir sözleşmeyle verdik. Türkiye'nin her tarafından da GSSigorta HDI adı altında örgütlenmeye girip insanların günlük yaşamlarında, özellikle bireysel ve KOBİ türü kurumlarda sigorta pazarlaması yapacak. Beklentimiz Galatasaraylıların GSSigorta HDI'yi tercih etmeleri ve bu doğrultuda kulübe ciddi gelir sağlamak."

İstedikleri rakamlara ulaşmaları halinde bundan sonraki hedeflerinin "Galatasaray Bireysel Emeklilik Fonu" oluşturmak olacağını dile getiren Polat, "Başka projelerle de taraftarların karşısına çıkacağız. Bunların meyvesini almak bir süreç ve sabır işi. Biz bu sabrı gösterip mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Başkan Polat ayrıca bir basın mensubunun sorduğu soru üzerine, HDI ile futbolcu sakatlıklarından doğan gelir kayıplarını karşılamayı hedefleyen bir sigorta poliçesi üzerinde çalıştıklarını ve bunun birkaç hafta içerisinde sonuçlanacağını belirtti.

Milli takımdaki sakatlıklara ilişkin Futbol Federasyonu'nun da bir çalışması olduğunu kaydeden Polat, "Futbolcu sakatlığından dolayı kulüp gelir kaybına uğruyor ama ödemelere devam ediyor. Milli takımlarda sakatlanan futbolcuları düşünürsek, milli takıma oyuncu gönderen kulüpler ciddi sıkıntılar yaşıyor. Futbol Federasyonu da böyle bir çalışma başlattı. Bu çalışma bitme noktasına geldi, zannediyorum sezon sonuna kadar proje hayata geçmiş olacak" dedi.

HDI Gerling International Yönetim Kurulu Üyesi ve HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Maak, toplantıda bir sonraki sözü alan isimdi. Galatasaray'ın adını ilk kez 30 yıl önce Türk arkadaşından duyduğunu anlatan Maak, bu ortaklığa imza attığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Matthias Maak, şöyle konuştu:
"Türkiye'den beklentilerimiz çok yüksek. 2005-2006 yıllarından itibaren Türkiye seviyesini çok yükseltti. Ekonomik gelişmeyle insanların sigorta ihtiyacı da artmaya başladı. Türkiye nüfusunun yüzde 37'sinin de desteklediği bir kulüple çok doğru bir zamanda doğru bir ortaklık gerçekleştiriyoruz."

HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman ise, "Galatasaray Türkiye'nin en bilinen markası. Bu anlaşma sıradan bir sponsorluk anlaşması değil, iki büyük markanın yan yana geldiği çağdaş bir proje. Bu anlaşmanın zaten bir dünya kulübü olan Galatasaray'ı daha da ileriye taşıyacağını düşünüyoruz. Türkiye'nin hemen her yerinde, genç ve pırıl pırıl ekibiyle, GSSigorta HDI acenteliklerini göreceksiniz" ifadelerini kullandı.