13 Mart 2011 Pazar 13:57

İlk Konsept Acente Açıldı

İlk Konsept Acente Açıldı

Geçtiğimiz aylarda imzalanan anlaşma ile başlayan proje kapsamında GSSİGORTA HDI markalı ilk konsept acente Ankara'da hizmete girdi.

Acentenin resmi açılışında Galatasaray Spor Kulübü adına Başkan Adnan Polat, HDI Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Enis Talaşman, HDI Sigorta Koordinatörü Ahmet Yaşar, GSSigorta HDI Direktörü Meltem İmirzalıoğlu ile futbolcularımızdan Aykut Erçetin, Erkek Voleybol Takımı Teknik Direktörü Işık Menküer ile erkek voleybol takımı oyuncuları da katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, açılışı yapılan GSSİGORTA HDI konseptli acentenin, ofis dizaynından personel kalitesine kadar tüm noktalarda yakaladığı kaliteyle sektöre örnek oluşturduğunu söyledi. Talaşman konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Taraftarlar özel olarak tasarlanan bu acentede bir yandan Galatasaraylı olmanın ruhunu yaşarken bir yandan da tüm sigorta işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekler. Konsept acentede müşteri odaklı bir yapılanma içerisinde sigortalıların poliçe tanziminden hasar ödemesine kadar var olan tüm süreçlerinde, Galatasaray markasına yakışır bir hizmet kalitesi sunuluyor. Ayrıca verilen hizmetlerin kalitesi ve hizmet standartları çağrı merkezleri aracılığıyla denetlenecek. Galatasaray kulübünün marka değerine sahip konsept acentelerde Galatasaraylı oyuncuların katılacağı imza günleri düzenlenecek. Bunun yanı sıra GSSİGORTA HDI marka konseptli acentelere birçok avantaj sunuluyor. Projeye dâhil olacak acentelerin Galatasaray tesislerinde veya stadında yöneticiler ve sporcularla tanışması sağlanacak, birlikte maç izlenecek ve takım ruhu oluşturulacak. Projeyle hedef kitlenin daraltılarak konsept acentelerin spesifik bir kitleye hizmet vermesi hedefleniyor. Böylelikle tam konsantrasyonla gönülden çalışacak acentelerin kısa sürede büyüme imkânına sahip olması amaçlanıyor.”

HDI Sigorta Koordinatörü Ahmet Yaşar açılışta yaptığı konuşmada oluşturulan 'GSSİGORTA HDI' markasıyla HDI Sigorta’ya Türkiye genelinde Galatasaray Sigorta'nın pazarlama ve satış hakkının bir sözleşmeyle verildiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “HDI Sigorta proje kapsamında Türkiye'nin her tarafından GSSİGORTA HDI adı altında örgütlenmeye girip insanların günlük yaşamlarında, özellikle bireysel ve KOBİ türü kurumlarda sigorta pazarlaması yapıyor. Projeyle Galatasaraylıların GSSİGORTA HDI'yi tercih etmeleri ve bu doğrultuda kulübe sürdürülebilir bir ciddi mali gelir sağlanması hedefleniyor.”

İşbirliğinin sigorta tarafındaysa amaçlarının sigorta bilincini yaygınlaştırmak olduğunu vurgulayan Yaşar, şunları söyledi: “Galatasaray taraftarları bu markayla hem kendi değerlerini koruyacak hem de takımlarına gelir sağlayacaklar. HDI Sigorta olarak bu işbirliği kapsamında hedefimiz aktif bir pazarlama stratejisiyle tüm taraftarlara ulaşmak. Böylece kasko’dan konuta Galatasaraylıların tüm değerlerini GSSİGORTA HDI ile tam güvence altına alarak Galatasaray’ın da Galatasaraylı’nın da korunmasını sağlayacağız.”

GSSİGORTA HDI Direktörü Meltem İmirzalıoğlu, iki kuruluşun birlikteliğinin her iki tarafa da kazandıracağını söylerken yeni açılan konsept acenteyle ilgili şunları kaydetti: “Türkiye’nin en çok taraftarına sahip Galatasaray kulübünün taraftar potansiyeli ile sigorta sektöründe başarılı bir geçmişi ve engin tecrübesi olan HDI firmasının işbirliği her iki tarafa da kazandıracaktır. Oluşturulan konsept sigorta anlayışı kazan-kazan durumunun en tipik örneğini oluşturmaktadır. Ancak klasik firma-müşteri anlayışının ötesinde bir anlam içeren bu sigortacı - sigortalanan ilişkisinde, taraftarlar hayatlarında en değer verdikleri unsurlarını güvence altına alırlarken aynı zamanda varlıkları kadar önem verdikleri kulüplerinin de geleceğini güvence altına alıyorlar. HDI Sigorta olarak sadece ticari beklentilerle bu projenin içerisinde yer almıyoruz. Kurumlar topluma yaptıkları katkı oranında piyasa güvenini teşkil eder ve güçlendirirler. Şirketimizin bu konsept sigorta anlayışını geliştirirken sahip olduğu temel anlayış ticari beklentilerden daha fazla Galatasaray kulübüne olabilecek katkılarıdır. Bu anlayışımız her zaman devam edecektir.”

Basın fotoğrafları için tıklayınız...
(İçeriği kaydetmek için sağ tıkladıktan sonra, hedefi farklı kaydeti seçiniz)