17 Ekim 2019 Perşembe 22:51

Teixeira ailesi Sarayın Yıldızları'na konuk oldu

Teixeira ailesi Sarayın Yıldızları'na konuk oldu

Galatasaray’ın 2018 – 2019 sezonunun devre arasında kadrosuna kattığı stoperimiz Marcao, gösterdiği performans ile futbol takımımızın geçtiğimiz sezon kazandığı lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa da çok önemli rol oynadı. Kısa zamanda takıma ve Türkiye’ye uyum sağlayan Brezilyalı futbolcu, eşi Pamela ve çocuğu Luiza ile birlikte Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan ve Melisa Çizmeci’nin sunduğu ‘Sarayın Yıldızları’ programına konuk oldu.

İlk olarak ailesinin kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahseden oyuncumuz Marcao, “Eşim ve kızım benim için büyük motivasyon. Hem iyi anları hem kötü anları onlarla beraber yaşıyorum. Aile kavramı benim çok önem verdiğim bir şey. Kötü zamanlarımda hep benim yanımda oluyorlar, beni destekliyorlar. Maça çıktığım zaman hep aklımın bir köşesinde onlar oluyor. Onlar için mücadele ediyorum. Ne yapıyorsam hep eşim ve çocuğum için yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Gala Gecesi’nde kutlamaya kızı Luiza ile beraber katılan Marcao, bu deneyimini “Şampiyonluk kutlamalarından önce hazırlık yaptık. Daha önce takım arkadaşlarımla beraber de konuşmuştuk. Herkes bir müzikle çıkacaktı ve müzik seçmemiz gerekiyordu. İstanbul’a geldiğimizden beri Luiza ile beraber dinlediğimiz bir şarkı vardı. O şarkıyla çıkmaya karar verdik. Evde de Luiza ile beraber şarkıyı açıp, sahaya nasıl çıkacağımızın antrenmanını yapıyorduk. Çok kalabalık bir yere çıkacağımız için önceden telkinlerde bulunmuştum. Luiza da o gün sanki her sene şampiyonluk yaşıyormuş gibi çıkarak dansını etti” sözleriyle anlattı.

Marcao ile birlikte İstanbul’da yaşadığı macera hakkında konuşan Pamela, “Marcao ile İstanbul’a geldiğimizden beri eşim bana buraya şampiyonluklar kazanmak için geldiğini söylüyor. En büyük hayali şampiyonluk yaşamaktı. Geçen sene de bu hayali hep beraber gerçekleştirmiş olduk. Eşim mutlu olduğu zaman bu bize de yansıyor. Marcao’yu böyle mutlu görmek bizim için inanılmaz bir şeydi. Ben de ilk defa bir şampiyonluk yaşama fırsatı buldum, hayatımız boyunca unutmayacağımız anların başında geliyor” ifadelerini kullandı.

Aslan dövmelerine sahip olan çiftin bu dövmeleri nasıl yaptırdığını anlatan oyuncumuz Marcao, “Aslan dövmelerini Nisan ayında yaptırdık. Galatasaray için yapılmış dövmeler. Aslan dövmesini yaptırmak benim daha önce de aklımda vardı. Aslan çok sevdiğim bir hayvan, belgesellerde de sürekli izliyordum. Belgesellerde dikkat ederseniz aslan hedefine odaklanır ve daha sonrasında hiç durmadan engelleri aşarak hedefine gidiyor. Bizim için de aynısı geçerli. Futbol oynuyorsunuz, maçlara çıkıyorsunuz ve bu yolun sonunda amacınız şampiyonluk. Bu yolda karşınıza engeller çıkabiliyor, o engelleri geçmeniz gerekiyor. Bazı maçları kaybedebiliyorsunuz ama o kayıplara aldırmadan yolunuza devam etmeniz gerekiyor. Aslan dövmesini yaptırmak o yüzden daha önce de kafamda vardı ama Galatasaray’ın da simgesi aslan olduğu için buraya geldikten sonra bu isteğim iyice pekişti” diyerek anlattı.

Futbol Takımımız içerisindeki aile ortamından da bahseden Marcao, “Takım içerisinde arkadaşlık çok önemli. Sonuçta büyük bir camiada oynuyoruz ve hedef her zaman şampiyonluk. Bu yüzden takım içerisindeki atmosfer çok önemli. Bizim de takım içerisindeki ilişkilerimiz çok iyi. Takım içinde birçok farklı dili konuşan arkadaşımız var. Ne olursa olsun herkes birbiriyle bağlantıya geçmeye çalışıyor, şakalaşıyor ve birbirine destek vermek istiyor. Bu tip şeyler çok önemli. Geçen sene bunun en güzel örneğini yaşadım. Şampiyonluğu getiren en önemli faktörlerden bir tanesi de buydu. Birçok kişi şampiyon olamayacağımızı düşünüyordu ama içerideki arkadaşlık bizi önemli bir noktaya getirdi ve sonunda şampiyonluk geldi. Bugün baktığınız zaman da takım içerisinde çok güzel bir arkadaşlık ortamı var” ifadelerini kullandı.

Marcao, Tenik Direktörümüz Fatih Terim’in kariyerindeki önemini anlatmak için “Fatih Hoca benim için çok çok önemli. Her şeyden önce buraya gelmemdeki en büyük paylardan biri kendisine ait. Bu yüzden benim için çok önemli. Diğer taraftan bakınca Fatih Hoca benim için bir hocadan çok daha fazlası. Bize bir baba gibi yaklaşıyor, oyuncularını her zaman çok önemsiyor. Devamlı bizim daha iyiye gitmemiz için çalışan bir teknik direktör. Antrenmanlarda sürekli bizimle konuşuyor, maçlardan sonra tavsiyelerde bulunuyor. Bazı maçlarda çok iyi oynadığımı düşünsem bile maçtan sonra mutlaka beni çağırıp neleri daha iyi yapabileceğimi anlatıyor. Bu tip konuşmaları bütün takımla yapan, bizim her zaman iyiliğimizi isteyen birisi. Tüm futbol kariyerim boyunca Fatih Hoca kalbimin en özel yerinde taşıyacağım birisi” sözlerini kullandı.

Son olarak Futbol Takımımızın bu seneki hedeflerinden bahseden ve taraftarımıza mesaj yollayan Marcao sözlerini, “Galatasaray, Türkiye’nin en büyük markası. Bu kadar büyük bir kulüpte oynuyorsanız oynadığınız her kulvarda şampiyonluk hedefliyorsunuz ve gidebildiğiniz kadar ileriye gidebilmek için mücadele ediyorsunuz. Türkiye’de geçen sene kazandığımız çok önemli, çok anlamlı, çok zor bir şampiyonluk var. Ciddi bir puan farkını kapatarak şampiyon olduk ve taraftarımızla beraber ne kadar büyük bir camia olduğumuzu gösterdik. Bu sezon da hedefimiz bu. Tabii ki kolay bir sezon olmayacak ama hedefimiz her zaman şampiyon olmak, kupalar kazanmak. Avrupa’da da Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyoruz. Tabiri caizse Türkiye’nin gururuyuz. Hem formamızı hem camiamızı hem de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmemiz gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’nde ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Daha sonra da gidebildiğimiz maksimum yere gitmek istiyoruz.

Taraftarlarımıza bir kez daha sizin aracılığınız ile teşekkür etmek istiyorum. Nereye gidersek gidelim her zaman bizimle beraberler ve bizi destekliyorlar. Onlara çok ihtiyacımız var. Büyük başarılara imza atmak kolay olmuyor, onların desteğiyle beraber oluyor. Mutlaka iyi kötü günlerimiz olacaktır ama hep bizim yanımızda olsunlar ve bizi desteklesinler. Biz neler yapabileceğimizi geçen sezon şampiyon olarak gösterdik” diyerek noktaladı.