2 Nisan 2021 Cuma 19:06

Başkanımız Mustafa Cengiz, 1905 Kültür Sanat Derneği’ni kabul etti

Başkanımız Mustafa Cengiz, 1905 Kültür Sanat Derneği’ni kabul etti

Başkanımız Mustafa Cengiz, 1905 Kültür Sanat Derneği’nin yeni başkanı Cevat Genç ve yönetimini Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda kabul etti. Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ziyarette hazır bulundu.

Başkanımız Mustafa Cengiz, Galatasaray’ın kültür ve sanat konusunda öncü olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz bir nedenle buradaysak o neden Galatasaray. Bizimkisi soyut bir sevgi, soyut bir bağlanış. İnsan bu tip bağlanışları görünce çok daha mutlu oluyor. Bizim bağlanışımız maddi, siyasi veya ticari değil, tümüyle gönül bağlantısı. Bizi ancak biz anlarız. Sevgili Cevat başkanıma hoş geldin diyorum. Tüm ekibine candan başarılar diliyorum. 1905 Kültür Sanat Derneği, Galatasaray’ın varlığının kültür ve sanat olduğunu hatırlatan bir derneğimiz. Varlığıyla çok mutluyuz. Hep ticari ve siyasi şeylerle bakmamak gerek. Galatasaray, kültür ve sanat çıkışıdır. Bize ve Galatasaray’a her zaman destek olan eski Başkan Vahap Bey’e ve yönetimine de çok teşekkür ediyorum. Cevat Bey’in ondan geri kalmayacağını, Galatasaray için elinden gelen mücadeleyi vereceğini biliyorum. Biz bundan mutlu olacağız ve şeref duyacağız. Sizler olmasanız Galatasaray olmaz.” diye konuştu.

1905 Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Genç ise, “Bir görev değişikliği oldu. 1905 Kültür ve Sanat Derneği yeni yönetimini seçti. Biz de başkanımızla tanışmak için randevu talep ettik. Kendileri kabul buyurdular. Aklımızdaki, zihnimizdeki birtakım soruları açıklıkla sorduk. Kendisi de bu şekilde istedi ve tüm soruları sorabilirsiniz dedi. Gerçekten aklımıza takılan bazı konuları açıklığıyla anlattı. Çok memnun ve mutlu olduk. Kafamızdaki soru işaretlerinin hepsi gitti diyebilirim. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bize uzun bir zaman ayırdılar ve çok bilgilendirdiler. Bunları da camiamızla paylaşacağımızı söyleyebilirim. Teşekkür ederim başkanım.” İfadelerini kullandı.