27 Kasım 2017 Pazartesi 11:28

Galatasaray E-SPOR - 1905 GSYİAD lansmanı yapıldı

Galatasaray E-SPOR - 1905 GSYİAD lansmanı yapıldı

Galatasaray E-Spor takımının faaliyetleriyle ilgili 1905 GSYİAD (Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği) ile yapılan ortaklık anlaşmasının basın lansmanı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleşti.

Yapılan anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Bildiğiniz gibi 2016 senesi itibarıyla dijital ortamda çok büyük yer tutan, milyonları peşinden sürükleyen E Spor ile Galatasaray tanıştı. Bildiğiniz gibi E Spor bir strateji oyunu. Stadyumlarda on binlerin ekran başında da milyonların takip ettiği çağımızın çok önemli bir strateji alanı. Galatasaray da buradaki yerini 2016 yılında aldı. Galatasaray’daki E Spor faaliyetlerini daha üst seviyelere çekmek için 1905 GSYİAD ile beraber bir ortaklaşa çalışma içine girdik. Her zaman Galatasaray’ın projelerinin yanında olan, Galatasaray’a üst seviyede destek veren başta başkan Metin Öztürk olmak üzere 1905 GSYİAD üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum. Ve Galatasaray için E Spor’da büyük başarıların önümüzdeki günlerde geleceğine emin olarak bu anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

1905 GSYİAD Başkanı Metin Öztürk bu yeni birliktelik ile ilgili olarak “Çok şanslıyız ki böyle vizyonu geniş olan bir başkanımız var. Biz Galatasaray’ın her zaman hizmetindeyiz. Dünya değişiyor. Yeni nesil değişiyor. Türkiye’de 33 milyon kişi, aktif olarak 4 milyon kişi E Spor alanında… Artık bilgisayarlar buna göre ilerliyor. Hız sebebiyle evdeki bilgisayarların kapasiteleri yetmiyor. Çok ciddi paralar harcanıyor. E Spor; basketbolun, voleybolun önüne geçmiş durumda. Final maçlarının biletleri 3 ay önceden satışa çıkıyor, 45 dakikada tükeniyor.  Başkanımızın vizyonuyla inşallah Galatasaray markasını E Spor’da da en ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek anlaşmanın detayları ile ilgili “Dünyada bu iş kulüplerin önderliğinde ama kulüplere destek olan sponsorların ve onlara yardımcı kuruluların yürüttüğü bir dal. Galatasaray’ın daha üst seviyede fayda üretmesi, başarı kazanması açısından böyle bir gereklilik vardı. 1905 GSYİAD bizim her zaman çözüm ortağımız. Dolayısıyla biz onlarla bu projeyi daha üst seviyeye taşıyacağız” derken 1905 GSYİAD Başkanı Metin Öztürk ise “Dijital çok yeni bir konu. Başkanımızın ve kulübün konsantrasyonu çok farklı. Bu ortamda kulübün konsantre olması gereken birçok konu var. Kulüp, dev bir transatlantik... Bunların arasına yeni girecek konulara kulübün bir anda konsantre olması mümkün değil. Herhalde artık para konuşulmayan tek takım Galatasaray. 1905 GSYİAD’ın kuruluş gayesi Galatasaray’a katkıda bulunmak.  Başkanımız bize ödev verdi. Biz de burada destek olacağız. Koca bir transatlantik dümen alırken, başkan onu yürütürken, biz burada toplamda 33 milyon, aktif 4 milyon kişinin Galatasaray’a kazandırılması, sponsorlukların önce E Spor’a sonra da Galatasaray kazandırılması için katkıda bulunacağız. Bunda da başarılı olacağımızdan eminiz. İnşallah yeni projelerde de kulübümüze, Galatasarayımıza, armamıza katkıda bulunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantının soru cevap bölümünde hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisi ve futbol takımının Süper Lig’deki durumu ile ilgili sorulara yanıt veren Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek “Beşiktaş maçı ligdeki 34 maçtan bir tanesi. Evet, ezeli rekabetten kaynaklı bir önemi var. Galatasaray 100 seneyi aşkın süredir Beşiktaş ile maç yapıyor. Bu sene de onlardan bir tanesi. Güzel ve keyifli bir maç olacağını düşünüyorum. Galatasaray da bu maçın öneminin bilinciyle hazırlıklarını sürdürüyor. Lige bakarsanız, bütün takımlar birbirini yenebilecek seviyede. İki takım birbirini defalarca yenmiş. Üç ihtimalli bir maç… Her iki takım için de önemli bir maç... Bir takım düşünün ligde lider, en çok gol atmış takım. Ligin başından itibaren lider... Tabii lig uzun bir maraton… Ama bazı yayın organları tarafından antrenör 1-2 hafta önceden gönderiliyor. Bunlar Galatasaray’a zarar veriyor. Bunların bilhassa köpürtülmek suretiyle herhalde Galatasaray’a fayda sağlamak için yaptıklarını düşünüyorum. Haftalarca antrenörü eleştirilen, başka bir kulüp yok. Ben bunun değerlendirmesini Galatasaray’ın büyük taraftarına bırakıyorum. Biraz da basının öz eleştiri yapmasını gerektiğini düşünüyorum. Takım lider. Elbette yol kazaları zaman zaman olabiliyor. Antrenörün ne zaman gönderileceği konusunun Türkiye’deki futbol gündeminden düşmesi lazım. Bu, takımın performansını etkiliyor. Galatasaray’ın dostu olmayan kişiler buna devam edebilir. Galatasaray; oyuncuları, antrenörü, teknik kadrosuyla şampiyonluğa koşan bir takım. Bu tartışmaların hiçbir zaman kulübümüzü ve takımımızı yıpratmasına müsaade etmeyeceğim. Biz yolumuza devam edeceğiz. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Herkesin hayret ettiği, beni de duygulandıran bir ortam oluştu Alanyaspor maçında… Galatasaray taraftarı kulübü için her şeyi yapıyor” sözlerini sarf etti. 

Bir basın mensubunun Sofiane Feghouli’nin aldığı 3 maçlık ceza ile ilgili yönelttiği soruya ise Galatasaray Spor Kulübü başkanı Dursun Özbek, “Karara itiraz edilmedi gibi bir yorum son derece yanlış. Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi olarak bütün hukuki yolları kullanarak itirazımızı yaptık. Galatasaray’ı kale almayan hiçbir federasyon olamaz. Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübüdür. Hukuk çerçevesinde onlar böyle yorumladılar. Galatasaray, Türkiye’nin 500 yılı bir geçmişi olan eğitim kurumundan doğmuş bir kulüp. Biz her zaman hukukun bize gösterdiği yolda gideriz. Elbette haklarımızı sonuna kadar savunuruz. Ama hukuki yollarla savunuruz” yanıtını verdi.