4 Aralık 2022 Pazar 16:40

Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından 1947, 1972 ve 1997 dönem mezunlarının madalya - berat töreni gerçekleştirildi

Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından 1947, 1972 ve 1997 dönem mezunlarının madalya - berat töreni gerçekleştirildi

Galatasaray Eğitim Vakfı'nın düzenlediği, Galatasaray Lisesi’nin 1997 döneminin 25'inci, 1972 döneminin 50'inci ve 1947 döneminin 75. yıl mezunlarının madalya ve berat töreni, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Törene Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, İkinci Başkan Metin Öztürk, Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, Galatasaray Lisesi Ders Nazırı Luc Talmon Laroderie, Galatasaray İlkokulu Müdürü Ferda Önengüt Yapar, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurulu Genel Sekreteri İskender Çayla, Taç Spor  Başkanı Polat Bengiserp ve Galatasaray Lisesi mezunları katıldı. 

Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan programda Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından 75. yıl mezunlarına Berat ve Madalyaları İnan Kıraç tarafından takdim edildi.

1972 dönemi 50. yıl mezunları adına Nejat Özcan da bir konuşma yaptı.

Eski başkanlarımızdan merhum Özhan Canaydın adına verilen Özhan Canaydın Spor Ödülleri de törende takdim edildi. 

Diğer Spor Kulüpleri En Başarılı Amatör Sporcusu dalında Enka Spor Kulübü sporcusu, Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası 1500 metre serbest stilde altın madalya alan milli yüzücü Merve Tuncel, FIBA 20 yaş altı Kızlar Avrupa Şampiyonası'ndan ay yıldızlı ekibimizin B liginden A ligine yükselmesinde rop oynayan Galatasaray Çağdaş Faktoring Kadın Basketbol Takımımızın oyuncusu Sude Yılmaz “Galatasaray Spor Kulübü En Başarılı Amatör Sporcusu”, "Galatasaray Lisesi En Başarılı Amatör Sporcusu" dalında "Liselerarası Golf Turnuvası'nda 2. olan hazırlık sınıfı öğrencisi Tunç Aslan, "Galatasaray Lisesi En Başarılı Amatör Sporcusu" dalında "Türkiye Eskrim Federasyonu Bölgesel Açık Eskrim Turnuvası" U10 Kız Kız Kılıç Şampiyonu birincisi 4. sınıf öğrencisi Mihriban Aksu ödüle layık görüldü. Ödüllerin takdimini Başkan Dursun Aydın Özbek, kulübümüz yönetiminde daha önce görev yapmış, aynı zamanda eski başkanlarımızdan Özhan Canaydın'ın oğlu olan Murat Canaydın gerçekleştirdi. 

1997 dönemi 25. yıl mezunları adına Özen Ülgen ve Dirim Şener de kürsüye gelerek birer konuşma yaptılar. 

50. ve 25. yıl mezunlarına Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, beratlarını takdim etti.

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile Başkan Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, “Çok güzel bir davet. Seneler sonra beraber oluyorlar. Dolayısıyla bunların devamı onların tekrar eski hatıralarını canlandırıyor, bizlerin de canlandırıyor. Mutlu, huzurlu ve güzel bir gün oldu.” ifadelerini kullandı.

Başkan Dursun Aydın Özbek ise “Galatasaray’dan mezuniyetlerinin 25., 50. ve 75. yılını kutlayan kardeşlerim ve abilerimin törenine katıldım. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın düzenlediği bu organizasyon gerçekten Galatasaray için çok önemli. Galatasaray’ın çimentosu niteliğinde. İnsanların bir araya gelmesi, yıllar sonra birbirini görmesi çok güzel. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın, sevgili İnan abinin buradaki katkısı çok büyük. İnşallah önümüzdeki 25., 50. ve 75. yıllarını da yine hep beraber kutlama şansımız olur.” şeklinde konuştu.

Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen organizasyon geleneksel pilav ikramıyla son buldu.