8 Ağustos 2017 Salı 13:31

“Tek amacımız şampiyon olmak”

“Tek amacımız şampiyon olmak”

Galatasaray Spor Kulübü ile Workinton arasında imzalanan iş birliği anlaşmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’ndaki GS-Workinton çalışma alanında basın mensuplarıyla buluştu.

Başkan Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü Ali Öğüdücü, Workinton CEO’su Pınar Massena ve basın mensupları ile birlikte toplantı odalarını ve çalışma alanını gezdi. Başkan Özbek daha sonra burada basının iş birliğine ve gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi:

"Workinton ile yapılan bu proje sadece Galatasaray için değil Türk sporu için çok önemli bir başlangıç olarak görülmeli. Çünkü statların 365 gün yaşayan mekanlar haline gelmesi lazım. Sadece 15 günde bir etkinlik yapılması yerine bu kadar büyük hacimlerin, mekanların bu şekilde değerlendirilmesi çok önemli. Diğer bütün futbol takımlarının bu tip girişimleri yapmasında fayda var." 

"Burada düşündüğümüz daha geniş bir projenin başlangıç noktası. Stadın yanında 15 bin kişilik bir spor salonu planlıyoruz. Plan değişikliği gerekiyordu, bitti. 15 güne kadar inşaat ruhsatı alınarak inşaata başlanacak."

"Galatasaray Futbol Takımı'nın mevcut bir sistemi var. Hocası da var, yönetimi de var. Bu hafta sonu ligler başlıyor. Kafa karıştıracak manada herhangi bir şey söylemek yanlış olur. Galatasaray'ın sistemi yerinde. Hocasıyla, yönetimiyle yeni sezona çok iyi hazırlandık. Taraftara ve genel kurul üyelerimize ve Galatasaray'ı seven herkese bir çağrı yapmak istiyorum. Galatasaray önemli bir dönemden geçiyor. Bu dönemde Galatasaraylıların birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Kimsenin bir şekilde Galatasaray'ı ve yönetimi yıpratmak için hamle yapmaması lazım. Yönetim, genel kurulda seçilirken verdiği sözler çerçevesinde her şeyi santim şaşmadan yerine getirmektedir. Algı yaratma peşinde olanlara da söylüyorum; artık Galatasaray'ın bu sene taraftar ve genel kurul nezdinde çok çok kuvvetli desteğe ihtiyacı vardır."

"Tudor bizim antrenörümüz. Galatasaray'ı başarıya ulaştırmak için elinden geleni yapıyor. Yönetim olarak da Galatasaraylılar olarak da Tudor'un arkasında durmamız gerekiyor. Yönetim olarak hocamızı destekliyoruz. Bizim yaptığımız çalışmalar hiçbir zaman antrenör arayışı çalışması değildir. Önümüzdeki 5 yılık dönemi planlamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Tudor ile ilgili en ufak şüphemiz yok. Hocamızın arkasındayız; Galatasaray'ı başarıya götüreceğinden de kuşkum yok." 

"Lige iddialı hazırlanıyoruz. Tek amacımız şampiyon olmak. Bunun için de gerekli transferleri yaptık, eksiğimiz varsa yapmaya da devam edeceğiz. Hiçbir zaman hesabın dışında hareket yapmıyoruz. Galatasaray'ın bir futbol bütçesi var ve bu bellidir. 2018 yılı itibarıyla dikkat edilmesi gereken konu bütçenin dikkatli takip edilmesi konusudur. Burada da kimsenin tereddüt etmemesi lazım."

"Arda Turan çok iyi bir Galatasaraylı. Benim de çok sevdiğim, Galatasaray'a sporcu olarak çok iyi hizmet etmiş, her zaman da Galatasaraylılığını ifade etmiş bir evladımız. Elbette ki Arda'nın hizmet vereceği en önemli yer Galatasaray Spor Kulübü'dür. Arda'nın Galatasaray'a gelmesi, Galatasaray'da futbolu noktalaması en büyük arzumuz. Bu manada da çalışmalarımız var."

"Galatasaray transfer şampiyonu olmak için transfer yapan bir kulüp değil. Seyircisine, taraftarına ve Galatasaray'ı sevenlere en iyi futbolu seyrettirecek bir takım peşinde. Bizim yaptığımız hareketler, transfer şampiyonu olmak gibi bir amaca yönelik değil."

"Ndiaye Galatasaray'ın önemli transferlerinden bir tanesi. Sezon içinde ne kadar faydalı olacağını gösterecek. Hazırlık maçında oyuna girdikten sonra oyunun şeklini ne kadar değiştirdiğini herkes gördü. Ndiaye Galatasaray'ı çok seven, Galatasaraylı olmak için çaba harcamış bir oyuncu. Kimse Ndiaye'yi rakamların arkasından yıpratmaya çalışmasın, destek versinler. Ndiaye Galatasaray'ın harcadığından daha fazla kaynak ve prestij oluşturacak bir isim. Önümüzdeki bir iki yıl içinde yıldız seviyesinde olacak bir oyuncu. Yaptığımız transferlere bakarsanız hepsi birbirinden değerli ve kıymetli oyuncular. Amacımız hesabı kitabı doğru yapıp sporda başarıyı Galatasaray'a getirmektir."