23 Mayıs 2023 Salı 20:38

Başkan Dursun Aydın Özbek, Avrupa şampiyonu kürekçilerimiz ile bir araya geldi

Başkan Dursun Aydın Özbek, Avrupa şampiyonu kürekçilerimiz ile bir araya geldi

Fransa'da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda madalyalara ambargo koyan kürek sporcularımız, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek'i ziyaret etti.

Türk Milli Takımı forması altında Fransa'nın Brive-La Gaillarde bölgesinde düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar elde eden Galatasaraylı kürekçilerimiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda Başkan Dursun Aydın Özbek ile bir araya geldi.

Ziyarette Yönetim Kurulu Üyeleri, Kürek Şubesi Sorumlusu Yusuf Oktar, Kürek Şubesi İdari Menajeri Kamil Selçuk, Teknik Menajer Mehmet Mumcuoğlu ve sporcularımız yer aldı.

Ziyaretin ardından Başkan Dursun Aydın Özbek, Kürek Şubesi Sorumlusu Yusuf Oktar, Kürek Şubesi İdari Menajeri Kamil Selçuk, Teknik Menajer Mehmet Mumcuoğlu ve sporcularımız, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray’ın misyonu çerçevesinde genç Galatasaraylı sporcuların Avrupa’da ve dünyada getirdikleri şampiyonluklar çok değerli. Sağlayabildiğimiz imkanlarla bu başarıya ulaşmak daha değerli. Bu emeğin ölçüsünün olabileceğini düşünmüyorum. Büyük bir teşekkürü hak ediyorlar. Biz de yönetim kurulu olarak amatör sporlarda özellikle kürekte bu başarı çizgisinin devam etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” 

Kürek Şubesi Sorumlusu Yusuf Oktar ise “Hem kulübümüz hem de Türk küreği adına çok önemli bir başarı. İnşallah daha fazla çalışıp başkanımızın desteğiyle de daha büyük başarılara imza atacağız. Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Bu ekiplerimiz inşallah oraya da gidip madalyalarla geri gelecekler.” dedi.

Türk kürek sporu adına çok önemli başarı elde ettiklerini belirten Teknik Menajer Mehmet Mumcuoğlu da sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimiz Avrupa Şampiyonası’na gitmeden önce Türkiye Şampiyonası’nda da güzel başarılar elde etmişti. Bu sene çok iyi çalıştılar. İyi bir kamp dönemi geçirdiler. Bu çalışmalarının mükafatı olarak Gençler Avrupa Şampiyonası’nda iki Avrupa şampiyonluğu kazandılar. Bizim için gurur verici bir olay. Türk küreği adına da çok ciddi bir başarı. İnşallah devamını getirirler. Çalışmaya devam edeceğiz. Bizim işimiz çalışmak. Bu başarı başlangıç olur inşallah daha iyi başarıları hep birlikte yakalarız.”

Bundan sonraki hedeflerinin Olimpiyat’ta başarı getirmek olduğunu söyleyen Kürek Şubesi İdari Menajeri Kamil Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa Fatihi aslan yine kükredi. Çok güzel bir başarı elde ettik. Çocuklar çok iyi mücadele ettiler. Hedefimiz büyük. Olimpiyat’a kadar gidecek. Sağ olsun başkanımız da büyük destek verdi bize. Kısmet olursa Olimpiyat’a gidip orada da güzel başarılar elde edeceğiz.” 

Sporcularımızın açıklamaları ise şu şekilde:

Gökmen Kaan Sezer:
“Galatasaray’ı ve ülkemi temsil ettiğim için çok mutluyum. Bize desteğini gösteren herkese, kulübüme de sağladığı imkanlar için teşekkür ederim.”

Yusuf Ziya Ateş: 
“Güzel bir başarıya imza attık tüm takım halinde. İki tek ve dört tek dümencide imkanlarımız doğrultusunda inanılmaz bir başarıya imza attığımızı düşünüyorum. İnşallah Dünya Şampiyonası’nda devamını getireceğiz.”

Ahmet Erdem:
“Sezon başından beri çok iyi çalıştık ve hakkımız olan başarıyı aldık. Bunun için kulübümüze ve milli takıma teşekkür ederiz. Bizim için de ülkemiz için de büyük bir başarı oldu.”

Enes Biber:
“Böyle bir başarı elde ettiğimiz için gurur duyuyorum. Kulübümüzün bize verdiği destek için teşekkür ederim.”

Aytimur Selçuk:
“Elde ettiğimiz başarı için çok mutluyuz. Yaklaşık iki senedir birinciliğin hayalini kuruyorduk. Sonunda Avrupa şampiyonluğuna eriştik.”

Selin Boz:
“Takım arkadaşlarıma ve kulübümüze çok teşekkür ederim. Çok çalışarak geldi bu başarımız. Sonunda başardık.”

Yiğit Yaşar Doğruok:
“Eylül ayından beri çalışıyorduk ve bu günü iple çekiyorduk. Takım halinde şampiyon olduk. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnşallah bu serinin devamını getireceğiz.”