17 Ağustos 2022 Çarşamba 20:32

Genç kürekçilerimiz şampiyona öncesi Nef Stadyumu’nda moral depoladı

Genç kürekçilerimiz şampiyona öncesi Nef Stadyumu’nda moral depoladı

Kürek şubemizin sporcuları, Adıyaman’da 26-27-28 Ağustos’ta düzenlenecek Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası öncesi Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu’nu ziyaret etti.

İlk olarak Stadyum Müzemizi gezen genç kürekçilerimiz ardından NEF Stadyumu’nun zemine çıktı. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Sözcüsü Rıza Morova da kürekçilerimiz ile bir araya geldi.

Ziyaretin ardından Kürek Şube Menajeri Yusuf Hikmet Oktar, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Şampiyona öncesi moral depoladıkları belirten Oktar, şunları söyledi:

“22-29 Ağustos tarihlerinde Adıyaman’da Türkiye Gençler Şampiyonası’nda 3 yaş kategorisinde yarışacağız. Hepsinde de şansımız var. 13-14 yaş grubu en şanslı olduğumuz grup. Yıldızlarımız iyi çalıştı, iyi hazırlandı onlar da ikinci şanslı grubumuz. Gençlerde işimiz biraz daha zor ama şampiyonluk umudumuz orada da var. 4 haftadır tesislerimizde kamp yapıyoruz. 1 hafta da Adıyaman’da sürdüreceğiz. Bizim branşımız zor ve eziyetli. 3 haftadır ailelerinden uzaktalar. Zaman zaman bu tür organizasyonlar yapıyoruz. Kendi stadımızı ve müzemizi gezdirmek onlar için çok büyük bir moral oldu. Yöneticilerimizle tanıştılar, onları dinlediler. Yarış öncesi böyle bir moral takviyesi çok önemliydi. Çok güzel bir gün geçirdik.”