8 Ağustos 2019 Perşembe 15:22

Kürekçilerimiz Galatasaray Stadyum Müzesi’ni ziyaret etti

Kürekçilerimiz Galatasaray Stadyum Müzesi’ni ziyaret etti

Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'na hazırlanan kürek şubesi sporcularımız Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda yer alan müzemizi ziyaret etti.

Ziyarette Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Kürek Şubesi Menajeri Kamil Selçuk, genç, yıldız ve minik kürek takımı oyuncularımız ve antrenörlerimiz yer aldı.

Genç sporcularımız stadyum müzesinde kulübümüzün tarihi ve kazanılan kupalar hakkında bilgiler aldıktan sonra kısa filmi izledi. Kürek takımlarımız müze ziyareti sonrası stat turuna da katıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, Kürek Şube Menajerimiz Kamil Selçuk, Yıldız Kadın Kürek Takımı sporcumuz Ruken Ülgey ve Genç Erkek Kürek Takımı sporcumuz Şefik Çakmak, Galatasaray Televizyonu’ndan Alican Baykın’ın sorularını yanıtladı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, “Yaklaşık 60 kürek sporcumuz burada müzemizi ziyaret ettiler. Hem kızlar, hem erkekler, yaşları 16 ila 17 arası değişiyor. Bayram sonrasındaki hafta yapılacak şampiyonaya hazırlanıyorlar. Kampları devam ediyor. Müze ve stat turu yaptık birlikte. Geziden sonra yine kampa uğurlayacağız. Tüm sporcularımıza şampiyonada başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kürek Şubesi Menajerimiz Kamil Selçuk, “Sporcularımız uzun süreden beri kampta. Yaklaşık 1 buçuk ay olacak. Bayramdan sonra yapılacak şampiyonaya hazırlanıyoruz. Şampiyonayı iyi geçirebilmemiz için, şampiyona öncesi motivasyon açısından sporcularımızı müzemize getirdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik bize çok büyük destekler verdi. İnşallah şampiyona çok güzel geçecek, sporcularımıza güveniyoruz.” şeklinde konuştu. 

Kürekçimiz Ruken Ülgey ise, “Galatasaray sporcusu olduğum için her zaman mutlu ve gururluyum. Müzedeki film gösterimi bizi çok etkiledi. Tüylerimiz diken diken oldu. Türkiye şampiyonası için çok çalışıyoruz.” dedi.

Bir diğer kürekçimiz Şefik Çakmak da “Galatasaray bir his takımı olduğu için hocalarımız da bize bunu aşıladı. Takım için her şeyi yapmaya hazırız. 10 gün sonra bir şampiyona var. Orada da elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hepimiz aynı zamanda milli sporcuyuz. Hem Galatasaray’ı hem de ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.