11 Eylül 2017 Pazartesi 17:25

Şampiyonlar GS TV’de

Şampiyonlar GS TV’de

İstanbul’un ev sahipliğinde Haliç’te yapılan Balkan Kürek Şampiyonası’na katılan sporcularımız Galatasaray Televizyonu’na konuk oldu.

Kürek Milli Takım Antrenörü Tarık Seyten ve şampiyonada derece elde eden sporcularımız Naim Talha Güneş ile Emre Kubilay Oğuz, Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Balkan Şampiyonası’nın ülkemiz için başarılı sonuçlarla tamamlandığını dile getiren antrenör Tarık Seyten; “Bu sene Balkan Kürek Şampiyonası ülkemizde düzenlendi. Balkan Kürek Birliği’nde 8 üye takım var. Daha önce gittiğimiz ülkelere göre kıyaslanamayacak şekilde güzel bir organizasyon oldu. Ülke olarak organizasyonun üstesinden iyi bir şekilde geldiğimizi düşünüyorum. Tarih yazdığımız yarışlar oldu. ‘Türkiye genç erkek sekiz tek kategorisinde Balkan şampiyonu olacak’ deselerdi kimse inanmazdı. Arkadaşlarımız bunu başardılar. Hem ambiyans hem de organizasyon olarak başarılı bir şampiyona geçirdiğimizi düşünüyorum” İfadelerini kullandı.

Tek çifte kategorisinde Balkan şampiyonu olarak Türkiye’ye altın madalya kazandıran sporcumuz Naim Talha Güneş, ülkemize altın madalya kazandırdığı için gururlu olduğunu belirterek “Yarışlara kadar çok uzun bir kamp dönemi geçirdim. Dünya şampiyonasında 37 ülke arasında beşincilik elde ettim. Zor günler geçirdim. Balkan şampiyonasındaki rakiplerimle daha önce yarışmıştım. Yarışım güzel geçti ve bireyselde balkan şampiyonu oldum. Çok gururlandım. Çünkü en son Balkan Şampiyonası’nda 15 yıl önce madalya alınmıştı. Sekiz tek yarışında hiç madalya alınmamıştı onu da kazandık” şeklinde konuştu.

Genç Erkekler sekiz tek yarışında mücadele eden bir diğer sporcumuz Emre Kubilay Oğuz ise “Çoğu yarışlar güzel geçti, en son yarış bizimdi. Herkesin desteği üzerimizdeydi. Hakemlerimiz bize çok destek çıktı. Yarışlar çok zordu ama alacağımızdan emindik. Şampiyon olduğumuz için mutluyum” ifadelerini kullandı.