19 Haziran 2019 Çarşamba 14:32

Sinop Gençlik Spor Kulübü'nden Kürek Şubemize ziyaret

Sinop Gençlik Spor Kulübü'nden Kürek Şubemize ziyaret

Galatasaray Spor Kulübü'nün Kürek Şubesi’ne kamp ve ziyaret başvurusunda bulunan Sinop Gençlik Spor Kulübü'nün bu talebi; sarı kırmızılı kulübümüz tarafından kabul edildi.

Küçükçekmece Kürek Tesisleri’nde ağırlanan Karadeniz Kulübü'nün altyapı sporcuları, hayatlarının en büyük deneyimlerinden birini yaşadı.

Sinop Gençlik Spor Kulübü’nün sporcuları tesislerde konaklayarak Galatasaraylı antrenörler eşliğinde çalışma fırsatı buldu.

Galatasaray Kürek Şube Menajeri Kamil Selçuk ziyaret ile ilgili duygu ve düşüncelerini Galatasaray Televizyonu’na aktardı.

Kamil Selçuk, “Bizim için çok onur ve gurur verici. Türk kürek sporuna fayda sağlayacak bir iş yapıyoruz. Sinop Kulübü deniz küreğinde faaliyet gösteriyor. Deniz küreği bizim de bir branşımız. Bizim için olimpik sınıf daha öncelikli. Bize olimpik sınıfta bir talep sundular. “Bizim çocuklarımız olimpik tekneye binmediler” diye. Bizim 8 çiftemiz var Türkiye’de ilk bizde olan bir şey Galatasaray’ın ilkleri gibi. Biz de Kulüp Genel Sekreterimiz Mustafa Turgun Bey ile görüşerek kabul ettik. Türk küreği adına bir misyon edindik. Gelecekte belki bu çocuklar çok iyi yerlere gelecekler biz de vesile olmuş olacağız. Bunun devamını da getirmek istiyoruz açıkçası. Kendi çocuklarımızın yanında diğer illerden gelen çocukları da yetiştirip Türk küreğine kazandırmaya çalışıyoruz. Galatasaray her zaman memnuniyet sağlayacaktır. Antrenörler eşliğinde tesisimizi gezdiler, kayıkhanemizi gördüler. Buranın çok iyi bir yer olduğunu arkadaşlarına anlatıyorlar. Sosyal medyada paylaşımlar yapıyorlar. Gayet mutlular.

Genç, Yıldız Takımımız ve miniklerimiz burada hep beraberler. Çocuklar, Galatasaraylılık nasıl?, Galatasaray duruşu nasıl? burada onu gördüler. Bir örnek teşkil ettiklerine inanıyorum. Olimpik teknenin nasıl bir tekne olduğunu, çalışma sisteminin nasıl olduğunu öğrendiler. Antrenörlerimizden nasıl kürek çekilebildiğini öğrendiler. Bence kendileri çok iyi kürekçi olacak.” ifadelerini kullandı.