17 Mayıs 2009 Pazar 22:11

Türkiye Kupası Sona Erdi

Türkiye Kupası Sona Erdi

Türkiye Kupası Kürek Yarışları bugün Sapanca Gölü'nde tamamlandı. 14 kulübün katıldığı ve 6 kategoride yapılan yarışlarda Galatasaray, Fenerbahçe ve Şişecam Çayırova 2'şer kupa kazandı.

5 - 6 Haziran tarihlerinde yapılacak Türkiye Şampiyonası öncesinde son kez ekiplerin denendiği yarışlarda Hafif Kilo Büyük A Erkekler ve Hafif Kilo Bayanlar kategorilerinde kupayı Galatasaray kazandı.
 
Hafif kilo bayanlarda Gizem Kabinli, Burcu Kartel, Gamze Erdem ve Zeynep Güneri'den oluşan ekiplerimiz Dört Çifte, İki Çifte ve Tek Çifte yarışlarından kazandıkları 64 puan ile Şişecam Çayırova'nın önünde kupayı kulübümüze kazandırdılar.
 
Hafif Kilo Büyük A Erkeklerde ise Ahmet Yumrukaya, Cem Yılmaz, Barboros Gözütok, Murat Türker, Bayram Sönmez, Mehmet Keskin, Doğancan Gür, İsmail Özgür, Hakan Özcan, Burak Yıldırım, Sezgin Günalp, Erdem Öztürk ve Kaan Şahin'den oluşan ekiplerimiz; Tek Çifte, İki Çifte, İki Tek, Dört Tek, Dört Çifte ve Sekiz Tek tekne sınıflarından elde ettikleri 144 puanla ilk sırayı elde ettiler.