24 Kasım 2017 Cuma 20:22

Igor Milanovic’ten açıklamalar

Igor Milanovic’ten açıklamalar

Galatasaray Sutopu Takımımız, Spor Toto Sutopu Süper Lig 5. haftasında Adalar Su Sporları Kulübü ile oynayacağı maçın hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Igor Milanovic, antrenman sonrası Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Adalar Su Sporları maçını da kazanarak galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini belirten Milanovic, karşılaşma öncesi hafif sakatlıkları bulunan oyuncuların durumunu da değerlendirdi.

Milanovic’in açıklamaları şu şekilde:

“Ligin alt kısmındaki takımlarla üst kısmındaki takımlar arasında büyük farklılıklar var. Şimdiye kadar oynadığımız maçlar galibiyetle ayrılmamız gereken maçlardı. Önümüzdeki haftalarda oynayacağımız maçlar daha farklı olacak.

Berk ve Osman sakatlıkları dolayısıyla Adalar Su Sporları maçında bizimle olamayacak. Normal gücümüzden daha az kuvvetle maça başlayacağız. Bu sene kullandığımız strateji geçen seneki gibi olacak. Sezonun başlarında amacımız sonuçtan çok kendimizi geliştirmeye yönelik. Eğitimleri sebebiyle Amerika’da olan oyuncularımız da bize eklendiğinde en üst seviyede kendimizi görmek istiyoruz ve play-off’lara bu şekilde girmek istiyoruz.

ENKA bu sene dünya standartlarında Yunan bir sporcu transfer etti. Gerçekten çok kuvvetli bir oyuncu. Bizim en büyük rakibimiz. Onun dışında Heybeliada bizim bir oyuncumuzu transfer etti. Onlar da geçen seneye oranla oldukça kuvvetliler. Bundan sonra oynayacağımız 3 maç Adalar, Heybeliada ve ENKA maçı ilk maçlara oranla bizim için daha zorlu olacak.   

Osman dünkü antrenmanda oldukça iyi bir ilerleme kaydetti. Yaklaşık 15 gündür antrenman yapmadı ama oynayabileceği umudu içerisindeyim. Adalar maçını tabii ki kazanacağımızı düşünüyorum ama zor bir mücadele olacak.”