14 Mayıs 2015 Perşembe 19:40

ŞAMPİYON GALATASARAY

ŞAMPİYON GALATASARAY

Galatasaray, Sutopu Deplasmanlı 1. Lig Play-Off Final serisinin üçüncü maçında, ENKA Sadi Gülçelik Sutopu Havuzu’nda ENKA ile karşılaştı. Havuzdan 10-8 galip ayrılan takımımız seride durumu 3-0’a getirerek ŞAMPİYON oldu.

Sezon içinde ENKA ile oynadığı iki maçı da kazanan Galatasaray, final serisine 1-0 önde başladı. Final serisinde ilk maçta Kalamış'ta ağırladığı ENKA'yı 10-6 mağlup ederek durumu 2-0'a getirdi. Serinin üçüncü maçından da galip ayrılan takımımız seriyi noktalayarak ŞAMPİYON oldu.

Galatasaray aynı zamanda şampiyonluk sayısını 26’ya çıkartarak lig tarihinin en çok şampiyon olan takımı unvanına tek başına sahip oldu. 

ENKA Spor Kulübü 8 - 10 Galatasaray Spor Kulübü

Hakemler: Sevan Arslanyan - Haldun Toygarlı

ENKA: Atilla Sezer - Berk Alkan - Ruso Yakimovic - Boris Letica - Atamer Albayrak - Caner Göksu - Arda İnan Akyar - Akif Akçelik - Aytaç Yeğin - Tugay Ergin - Igor Hinic - Berke Can Yalçın - Batukan Bayar

Antrenör: Emre Veri

Galatasaray: Berk Gezek - Ege Çolak - Mladjan Janovic - Şafak Şimşek - Berk Bıyık - Osman Selim Gülenç - Slobodan Nikic - Atakan Destici - Toğkan Özbek - Mihajlo Korolija - Berke Senemoğlu - Srdan Aksentijevic - Can Yüksek

Antrenör: Zarko Petrovic

Periyotlar: 3-4, 1-1, 1-2, 3-3

Goller: Ruso Yakimovic, Boris Letica(2), Arda İnan Akyar, Akif Akçelik, Igor Hinic(3) (ENKA) - Mladjan Janovic(2), Şafak Şimşek, Slobodan Nikic(2), Toğkan Özbek(4), Srdan Aksentijevic (Galatasaray)

Sarı Kart: Zarko Petrovic (Galatasaray)

Kırmızı Kart: Emir Tekerek (ENKA)

Es: Akif Akçelik, Tugay Ergin (ENKA)

Deplasmanlı Sutopu 1. Ligi'nde normal sezonda oynadığı 18 maçı da kazanan Galatasaray Sutopu Takımı, normal sezonu 54 puanla lider tamamladı. Bu maçlarda 349 gol atan Galatasaray, kalesinde ise 104 gol gördü.

Galatasaray’ın bir kez daha yenilgisiz lider olarak tamamladığı sezonda ENKA Spor Kulübü Galatasaray'dan aldığı 2 mağlubiyetle ikinci sırada yer aldı. Ligde ikinci sezonunu yaşayan Manisa Su Sporları Kulübü  aldığı 13 galibiyet ile üçüncü, İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü ise dördüncülüğü elde ederek playoffta  mücadele etmeye hak kazandı.

Zarko Petrovic yönetimindeki Galatasaray Sutopu Takımı, playoff maçlarında da yenilgisizliğini sürdürdü. Deplasmanlı Sutopu 1. Ligi'nde normal sezonun lideri Galatasaray, playoff yarı finalinde ise İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü’nü eleyerek finale kaldı. Takımımız 1-0 üstün olarak başladığı seride iki maçı da kazanarak seriyi 3-0'a getirdi ve finale kaldı. 

22 Nisan Çarşamba günü Galatasaray Kalamış Tesisleri Engin Bora Havuzunda oynanan karşılaşmadan takımımız 10-9 üstün ayrıldı. Bir gün sonra oynanan serinin ikinci maçında yine takımımızın üstünlüğü vardı. Galatasaray, bu kez havuzdan 12-10 galip ayrılarak seriyi 3-0'a getirerek final oynamaya hak kazanmıştı.