29 Ağustos 2023 Salı 20:35

Başkan Dursun Aydın Özbek, şampiyon yüzücülerimiz ile bir araya geldi

Başkan Dursun Aydın Özbek, şampiyon yüzücülerimiz ile bir araya geldi

7 yıllık aranın ardından Açık Yaş Erkekler Türkiye şampiyonu olan yüzücülerimiz, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek'i ziyaret etti.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ta düzenlenen törene, Başkan Dursun Aydın Özbek, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile yüzme şubemizin şampiyon sporcuları ve teknik sorumluları katıldı.

Başkan Özbek, sporcuları tebrik ederken yüzme şubemizin yetkililerinden bilgi aldı.

Ziyaretin ardından Başkan Dursun Aydın Özbek, başantrenör Yasin Atıl ile sporcumuz Samet Alkan, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Sözlerine şampiyon sporcularına teşekkür ederek başlayan Başkan Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Ben büyük bir teşekkür gönderiyorum. Yüzücülerimize, hocalarımıza, ilgili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyet’in 100. yılında alacağımız her kupanın çok önemli değeri olduğunu düşüyorum. Her zaman hatırlanacaktır bu şampiyonluklar. Yüzme gerçekten çok başarılı geçti bu sezon. Şimdi yönetime düşen görev yüzme şubesinin şartlarını güzelleştirmek. Bunun için de Burhan Felek’te inşaata başlıyoruz. Orası çünkü pek iyi durumda değil. Hem oranın inşaatını yapacağız hem de yeni aldığımız stadın yanındaki 60 dönümlük arazide Galatasaray’ın artık kendi yüzme tesislerini yapacağımızın sözünü verdim. Yönetim olarak amatör sporların daha başarılı olması, milli takıma ve Olimpiyatlara daha çok sporcu göndermek gibi misyonumuz var. Dolayısıyla bu misyonun yerine gelmesi için de ben ve yönetimim hiçbir şeyi esirgemeyeceğiz. Bu şartlarda dahi alınan kupaların büyük değeri var. Sporcularımıza, hocalarımıza çok teşekkür ediyorum bizleri gururlandırdılar.”

Başantrenör Yasin Atıl ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sene ciddi anlamda emekler verdik. Yönetim kurulumuz ve başkanımız bize çok destek oldular, inandılar. Çocuklar çok büyük emek sarf ettiler. Bizim için en mutlu olan şey Cumhuriyet’in 100. yılında kupayı kulübümüze getirdik. Şimdi bunu gelenek haline getirip devam ettirmek istiyoruz.”

Sporcumuz Samet Alkan da “Ben kulübün uzun yıllardır sporcusuyum. En anlamlı kupam bu oldu. 100. yılda hem Galatasaray futbolda şampiyon oldu hem biz yüzmede şampiyon olduk. Başkanımız, Yönetim Kurulumuz ve hocalarımız bize inanılmaz destek oluyor. Hedefimiz kupa kazanmaya devam etmek. Bu sene Olimpiyat senesi. Hedefimiz o yönde olacak.” ifadelerini kullandı.