30 Haziran 2014 Pazartesi 12:24

Kombinemi Nasıl Alırım?

Kombinemi Nasıl Alırım?

2014-2015  Futbol Sezonu kombineleri, 30 Haziran 2014 Pazartesi günü saat 15:00’da  GS Bonus kartlarına 3,6,9 taksit avantajıyla passo.com.tr ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena kombine satış ofislerimizden satışa çıkıyor.

1.    Nasıl kombine alırım?
-    Passolig kartınız var ise;

passo.com.tr üzerinden veya TT Arena kombine ofisinden (09:00-17:00 saatleri arasında) kombine satın alabilirsiniz. Satın alma işlemi esnasında otomatik olarak passolig kartınıza kombine tanımlaması gerçekleşecektir. Mevcut passolig kartınız dışında koltuk bilgileri bulunan Passolig GS kombine kartınızı Ağustos ayı içerisinde TT Arena Aslanlı yol gişelerinden ücretsiz olarak teslim alabilirsiniz.

-    Passolig Kartınız yok ise;
Kombine satın almak için öncelikle, Passolig.com.tr üzerinden veya TT Arena Passolig gişelerinden (09:00-17:00 saatleri arasında) Passolig GS kombine kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu kartların teslimatı Ağustos’un ilk haftasından itibaren talebiniz doğrultusunda ( Kurye, PTT, veya Aslanlı yol gişesi ) teslim edilecektir. Başvuru işleminizden sonra passo.com.tr üzerinden veya TT Arena kombine ofisinden (09:00-17:00 saatleri arasında) kombine satın alabilirsiniz. Satın alma işlemi esnasında otomatik olarak passolig kartınıza kombine tanımlaması gerçekleşecektir.

2.    Futbolda neden elektronik bilet sistemine geçildi?
6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile uygulamaya alınan Elektronik Bilet Sistemi ile sporda şiddet olaylarının azalması, insanların küfür ve şiddetin olmadığı tribünlerde karşılaşmaları seyredebilmesi, biletsiz seyircilerin giriş yapmasının önlenmesi, şiddete ve olumsuz tezahüratlara sebep olan bireylerin tespit edilerek müsabakalardan men edilmesi ve tüm bunların bir sonucu olarak başta aileler olmak üzere daha çok taraftarın stadyumlara gelmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

3.    Passolig Kart nedir?

Passolig, taraftarların maça girmelerini sağlayan kişiye özel üzerinde isim, soyisim, TC Kimlik No ve fotoğraf  bulunan sportif kimlik kartıdır.

4.    Passolig Kart almak zorunda mıyım?

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince stadyumlara giriş için bir Passolig Kart sahibi olmanız gerekir. Türk Telekom Arena’da maç izlemek isteyen tüm taraftarlarımızın Passolig kartı olması zorunludur. Yani kombine bilet alımından önce mutlaka Passolig karta başvurmalısınız.

5.    Kombine almak için Passolig kartlarından hangisini almalıyım?
Kombine bilgilerinizin üzerinde yazılı olacağı (blok,sıra koltuk,kapı numarası) Passolig Galatasaray Kombine Kart alabilirsiniz. Kombine alacak taraftarlarımıza özel olarak sunulan ve üzerinde kombine bilgilerinizin yazılı olduğu Passolig Galatasaray Kombine Kart’a https://www.passolig.com.tr/uye-ol adresinden başvurabilirsiniz.

Galatasaray Kombine Kartınız, kombine bilgileriniz ile basılacak ve Ağustos ayı içerisinde Türk Telekom Arena gişelerinden teslim edilecektir. Teslim tarihleri ilerleyen günlerde resmi sitemizden duyurulacak ve kart sahiplerine sms ile bilgilendirme yapılacaktır.

6.    Passolig Kartla maç bileti ve kombine nasıl alınır?
Maç biletinizi ya da kombinenizi passo.com.tr'den satın alabilirsiniz. Satın alacağınız koltukları tribün haritasından seçebilir ve seçtiğiniz koltuklardan sahanın nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

7.    Passolig Kartımı teslim almadan da kombine satın alabilir miyim?
Passolig Karta başvurduktan sonra, kartınız elinize ulaşmadan da passo.com.tr'den satın alabilirsiniz.

8.    Passolig Kartım elime ulaşmadı ne yapmalıyım?
Maç gününe kadar kartınız elinize geçmese bile Türk Telekom Arena’daki e-bilet gişelerinden kimliğinizi ibraz ederek tek geçişlik pass kartınızı alarak maça giriş yapabilirsiniz.

9.    Kombine satın alınırken hangi kartlara taksit yapılmaktadır?
Sadece GS Bonus sahiplerine 3-6-9 taksit seçeneği bulunmaktadır.

10.    Kombinelerde indirim imkanı var mıdır?

Kombinelerde GS Bonus ya da öğrenci indirimi yapılmamaktadır.

11.    Kombine ofisi çalışma saatleri nedir ?
Hafta içi her gün 09.00 ve 17.00 saatleri arası.

12.    Tek maç için kombine devri yapabilir miyim?
Herhangi bir nedenden dolayı kombine sahibi olarak maça gelemememiz durumunda koltuğunuzu Galatasaray SK'ya devrederek ilgili maç için başka bir taraftara satılmasına imkan verebilirsiniz.

Kombine sahipleri gidemeyecekleri maç için kombinelerini istedikleri zaman sistem üzerinden kulübümüze devredebilirler. Ancak kulüp, ilgili maçın biletleri tükendiğinde sizin koltuğunuzu satışa çıkaracaktır.

13.    Tek maç için kombine ve bilet transferi nasıl yapılır?

Bu işlem için passo.com.tr’den;
-    Üye girişi yapınız.
-    Profilinizi görüntüleyin ve “biletlerim/kombinelerim” sekmesini açınız.
-    Devir edeceğiniz maçın karşısındaki “TC Kimlik No” kutucuğuna transfer edeceğiniz kişinin TC Kimlik Numarasını yazın ve “Transfer Et” butonuna tıklayınız.
-    Sistemden transfer ettiğiniz kişiye sms bilgilendirmesiyle kombine bilgileriniz gönderilecektir.

Maça gelecek misafirlerinizin de Passolig kartının olması veya başvuruda bulunmuş olması zorunludur.

Biletinizi/kombinenizi transfer edeceğiniz kişinin Passolig kartı yok ise passolig.com.tr’den başvuru yapması yeterlidir. Kart başvurusu web’den ya da cepten 3 dakika gibi bir zamanda (www.passolig.com.tr) yapılabilir. Maç gününe kadar passolig kartı eline ulaşmamış olan taraftarlarımız maça girmek için Aslanlı yoldaki e-bilet gişelerinden tek maçlık pass kart alarak maçı izleyebilirler.

14.    Birden fazla kombine yeniledim ne yapmalıyım?
Bu işlem için passo.com.tr’den;
-    Passolig kart başvurunuzu passsolig.com.tr üzerinden tamamlayınız
-    Passo.com.tr adresine üye olunuz
-    “biletlerim/kombinelerim” sekmesine tıklayınız
-    Yenilediğiniz kombineler ekranda görünecektir.
-    Her bir kombineyi passolig kart sahibi TC Kimlik veya Pasaport numarasına tanımlayınız
-    Sistemden transfer ettiğiniz kişiye sms bilgilendirmesiyle kombine bilgileri gönderilecektir.

15.    Üyeliğimde kombinelerimi göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Detaylı bilgi almak için;
Tel: 0850 724 33 44  
E-Mail: info@passo.com.tr

16.    Kombinemin yerini değiştirmek için ne yapmalıyım?
Kombinelerde yer değişikliği yapılmamaktadır.

17.    Benim Passolig kartımla başkası stadyuma giriş yapabilir mi?
6222 sayılı kanun gereğince stadyumlara anonim giriş olmadığı için herkesin kendi Passolig Kartı ile stadyuma girmesi gerekmektedir.

18.    Passolig Kart ile kaç kombine satın alabilirim?
Her Passolig karta (TC Kimlik Numarasına) bir kombine yüklenebilmektedir. Bir kişi, en fazla 5 adet kombine satın alabilir, ancak bu kombinelerin her birinin ödeme adımından önce farklı Passolig Kart sahiplerine tanımlanması gerekmektedir.
Tüm Passolig Kartlar, tüm stadyumlarda geçerlidir. Ancak ev sahibi kulüp, bilet satışında kendi logosunu taşıyan Passolig Kart sahiplerine öncelik tanıyabilir.

19.    Maç günü Passolig Kart’ımı unutursam ne olacak?

Kartı henüz kurye tarafından kendisine teslim edilmemiş taraftarlar maç günü stadyum gişelerinden “TEK GİRİŞLİK PASS KART” alarak bilet alabilecekler veya almış oldukları bileti bu karta yükletip maça girebilecekler. Kartı yanında olmayan, kartını çaldırmış, kaybetmiş kartı zarar görmüş (kırılmış vb.) taraftarlar da 5 TL karşılığında “TEK GİRİŞLİK PASS KART” alabilecekler.

20.    Passolig Galatasaray Kombine Kart’ımın kullanım süresi ve fiyatı ne kadar olacak?
Passolig Galatasaray Kombine Kart’ınızın son kullanım tarihi 07/2015 olacaktır ve yıllık e-bilet kullanım bedeli 25 TL’dir. Halihazırda bir Passolig Galatasaray Kartı sahibi olup, daha sonra kombine alan taraftarlarımızdan ikinci kart olarak gönderilecek Passolig Galatasaray Kombine Kart için ilave bir bedel alınmayacaktır.

21.    Passolig ve kombine alımında yaş sınırı var mıdır?
6222 sayılı yasaya istinaden 6 yaşının üzerindeki kişiler için bilet alımı zorunludur. Dolayısıyla 6 yaşının üzerindeki kişiler Passolig ve kombine satın alabilirler.

22.    Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu kişiler Passolig Kart’a nasıl başvuruda bulunabilir?

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları www.passolig.com.tr üzerinden TC kimlik numaralarıyla başvurabilir. Yabancı uyruklular ise yine www.passolig.com.tr üzerinden pasaport numarası ile kart başvurusunda bulunabilirler.

23.    Passolig Galatasaray Kartı ile Türkiye’deki tüm maçlara bilet alabilir miyim?
Evet, tek bir Passolig Galatasaray Kart ile Türkiye’de Passolig uygulaması olan her yerde maç bileti alabilir ve stada giriş yapabilirsiniz. Fakat ev sahibi kulüp kendi logolu Passolig kartlarına öncelikli satın alma hakkı verebilir.