8 Mart 2019 Cuma 22:07

Türk Telekom Stadyumu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması

Türk Telekom Stadyumu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması

Ev sahipliğini Başkanımız Mustafa Cengiz’in yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine Başkanımızın eşi Hayat Cengiz, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerimiz Banu Vahapoğlu Akgün ve Dilek Kutlu, Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı oyuncularımız, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı oyuncularımız, Galatasaray Spor Kulübü çalışanlarımız ve Galatasaraylı kadın üyelerimiz katıldı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda yapılan Kadınlar Günü etkinliği Başkanımızın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmayla başladı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Değerli Galatasaraylılar ve Galatasaraylıların en değerli parçası bizim kadınlarımız hoş geldiniz. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bana göre erkeklerin en az konuşması gereken gün. Biz zaten evde beraberken az konuşuyoruz. Ben dilerim ki kadınlarımız her gün, her saat konuşsun. Çünkü ben bir tek şeye inanıyorum kendime geldiğimden beri. Okuduğum, aldığım eğitim de sosyal ve siyaset bilimi. Bir ülkenin gelişmişlik göstergesi, bir ailenin gelişmişlik göstergesi, bir toplumun, bir camianın gelişmişlik göstergesi, kültürel düzeyi, kalitesi, kesinlikle ve kesinlikle kadınlarına bağlı. Gerek tabiatta gerekse sosyal hayatta kız ve erkek çocuklar cesareti, dürüstlüğü öncelikle ve özellikle annesinden alır. Karakter olarak da öyledir. Özellikle toplumsal gelişme acısından kadınların bu özelliği hayati önem arz ederken, biz Galatasaray camiası olarak da gerek neşat ettiğimiz kültürümüz, karakterimiz itibarıyla da buna en uygun camialardan biriyiz. Biz camia olarak da Türk toplumunun batıya açılan penceresiyiz. Bu pencere içinde demokratik haklar, demokratik gelişim içinde kadına en çok değer veren toplum olduğumuzu inanıyoruz. Bu verdiğimiz değer kadına değer verilmesi gerektiği için değil kesinlikle öyle olması gerektiği içindir. Kadın hakları neden tek gün diye çok ciddi eleştiri geliyor. 365 günde kadınların bir günü mü var? Bu da doğru. Dünya çapında kadınların, özellikle gelişmekte ve geri kalmış olan ülkelerde içinde bulundukları zor durumu kurtarmanın ve onları hatırlatmanın başka yolu yok. Bir gün olması gerekiyor. Ben umarım ve dilerim ki kadınlar günü hiç kutlanmaz. Öyle bir eşitlik olur ki; nasıl bugün bir erkekler günü yoksa o gün gelir ve kadınlar günü de inşallah kutlanmaz. Ben bu vesile ile tekrar bütün camiamızın ve bütün dünya kadınlarının gününü Galatasaray adına kutluyorum. İyi ki varsınız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Bayanlar Ralli şampiyonu Begüm Dermancıoğlu, Anadolu Sigorta Sağlık Sigortaları Müdürü Nadya Gülher, Sokrates Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Banu Yelkovan, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Kaptanı Işıl Alben’in konuşmaların ardından konuklarımız canlı müzik eşliğinde keyifli anlar yaşadı. 8 Mart Kadınlar Günü etkinliği toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.