14 Mart 2020 Cumartesi 18:48

Türk Telekom Stadyumu ve Florya Metin Oktay Tesisleri Dezenfekte Edildi

Türk Telekom Stadyumu ve Florya Metin Oktay Tesisleri Dezenfekte Edildi

2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu 26. haftasında Beşiktaş ile oynayacağımız maç öncesinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nun açık ve kapalı tüm alanları korona virüsüne karşı İstanbul Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından tedbir amaçlı olarak dezenfektasyon çalışması gerçekleştirildi.

Sporcuların, hakemlerin ve diğer görevlilerin sağlığı için; stadın her köşesi özel bir solüsyonla dezenfekte edildi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde bulunan ofisler ve servis araçlarının da dezenfekte işlemleri tamamlandı. 

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde soyunma odasından, malzeme deposuna, restorandan, ortak yaşam alanlarına kadar her yer itinayla özel bir solüsyon ile temizlendi. Ana bina ve kamp binası dışında, akademi yatakhanesi, idari bürolar, basketbol salonu ve diğer tüm alanları ile takım otobüsümüz de İstanbul Büyükşehir Belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Selçuk İren ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Dr. Önder Yüksel Eryiğit, yapılan çalışmalarla ilgili Galatasaray Televizyonu’na bilgiler verdi.

Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Selçuk İren ise şöyle konuştu:

“Korona virüsü salgınıyla ilgili birtakım tedbirler elbette aldık. Altyapı takımlarımızın faaliyetlerini durdurmuş vaziyetteyiz. Kararnameler o şekilde. Profesyonel takımlarımız oynadıkları liglerdeki müsabakalarına seyircisiz olarak devam edecekler. Bu bağlamda hakem, gözlemci odaları, futbolcuların soyunma odaları, futbolcuların, teknik ekibin ve hakemlerin geçtiği yerler dezenfekte edildi.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Dr. Önder Yüksel Eryiğit, “Hepimizin bildiği gibi tüm dünya yaygın bir üst solunum enfeksiyonuyla karşı karşıya. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün verdiği referans bilgiler doğrultusunda üzerime düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz ve getirmeye de devam edeceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 20 gün önce bir eylem planı oluşturduk. Bu eylem planı doğrultusunda toplu ulaşım araçları ve kapalı alanlara yönelik dezenfeksiyon çalışmaları başlatmıştık. Sağlık Bakanlığımızın vaka açıklamasından sonra biz bu çalışmalarımızı biraz daha genişlettik. Sporcu sağlığı önemli; hakemlerimizin, gözlemcilerimizin odaları, çalışanların ofislerini dezenfekte ettik.” ifadelerini kullandı.