11 Eylül 2018 Salı 16:18

Ulaşım ve Çevre Düzenlemesi

Ulaşım ve Çevre Düzenlemesi

Lefter Küçükandonyadis Sezonu 5. haftasında Cuma günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı’nda oynayacağımız Kasımpaşa maçı öncesi ulaşım konusunda yeni düzenlemelere gidilmektedir.

Taraftarlarımızın stadımıza giriş çıkışlarda sıkıntı yaşamaması adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Kasımpaşa karşılaşmasından itibaren ulaşım kapasitesi arttırılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden metro seferleri ile ilgili yapılan açıklamaya göre, “Maç işletmelerinde tüm hat genelinde 8’li dizi kullanılarak 3 dk. 50 sn. sefer aralıklı işletme yapılabilecektir. (Geçtiğimiz sezonlarda bu rakam 5 Dk. civarında olup, bazı trenler 4’lü dizi olarak kullanılıyordu.) Maç dağılım senaryosu düşünüldüğünde sunulan tek yönlü kapasite 23.000 yolcu/saatten, 32.000 yolcu/saate çıkacaktır. Önceki kapasiteye göre %40 civarında artış planlanmaktadır.” şeklinde ifadeler yer almaktadır.

Ayrıca yapılan yeni düzenleme ile metro çıkışındaki alan ve stadımıza yakın bazı yollarda asfaltma çalışması gerçekleştirilmiştir. Maç öncesi ve sonrası yapılan trafik düzenlenmeleri ile de taraftarlarımız daha rahat ulaşım sağlayacaktır.

Bu vesile ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve bizi asla yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü