7 Kasım 2018 Çarşamba 16:48

Bayan Voleybol Takımımızın isim sponsoru HDI Sigorta oldu

Bayan Voleybol Takımımızın isim sponsoru HDI Sigorta oldu

Türk sporunun lokomotif kulübü Galatasaray ile sigorta sektörünün büyük markası HDI Sigorta, Bayan Voleybol Takımı isim sponsorluk anlaşmasında bir araya geldi.

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı ile HDI Sigorta arasındaki sponsorluk anlaşmasının imza töreni Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Medya mensuplarının da takip ettiği anlaşmanın imza töreninde Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu yer aldı.

İmza töreninde Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’na bayan takımımızın bu seneki formasını hediye etti.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, sponsorluk anlaşmasına yönelik değerlendirmelerini şöyle aktardı:

“Burada olmamızın sebebi HDI Sigorta’nın Türk sporunun çeşitli mecralarında verdiği desteği voleybol tarafında da Galatasaray’la sürdürme kararı. Bu sene Galatasaray Bayan Takımımızın isim sponsoru olarak yanımızda yer alacaklar. Galatasaray her oynadığı branşta iddialı bir konumda olmak istediğinden bu sponsorluğun bizim için hem maddi hem manevi önemi son derece yüksek. Biz de salonda HDI Sigorta’nın verdiği, taraftarımızın da bize göstereceği desteğe layık olmaya çalışacağız. HDI Sigorta ile beraber çok güzel bir sezon geçireceğimize ben eminim.  Zaten kızlarımız her dakika çalışıyorlar. Ataman Hoca en son antrenman sayısını söyledi. Sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Milli takımdan dönen üç oyuncumuz ve yabancılarımız var. Geçen seneye kıyasla daha değişik, daha yeni bir takımız ama hem hocamız hem teknik ekip hem de oyuncular kendilerini yeni sezona çok iyi bir şekilde hazırlıyorlar. HDI gibi markayı da göğsümüzde taşımak bizim için onur verici bir şey. Bu sezonu da en az geçen seneki gibi bir başarıyla bitireceğimize yürekten inanıyorum.”

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun ise anlaşmaya dair görüşleri şöyleydi:

“Bizim için çok keyifli bir an. Neredeyse dokuz senedir Galatasaray’la ilişkimize bu yolda devam ediyoruz. İlk beş sene Galatasaray HDI markasıyla bir proje yürüttük. Son iki sene de erkek voleybolunun isim sponsoru olduk. Bu sene bu da keyifli. Okan Bey’in tavsiyesiyle bayan voleyboluna destek olmamız istendi. Biz de keyifle kabul ettik. Bu sene erkeklerde yakalanan başarıyı bayanlarda da bekliyoruz. Türk sporuna özellikle amatör branşlarda HDI Sigorta olarak bir desteğimiz var. Amatör branşlara destek verme yoluna baş koyduk. Dokuzuncu yıla giriyoruz. Sekiz yıl gibi uzun bir iş birliğini Galatasaray Spor Kulübü’yle yakalamış durumdayız. Bu dönemde yönetimler değişmiş olsa bile bizim iş birliğimiz bozulmadı. Çok keyifli ve verimli giden bir iş birliğimiz var. Tabii ki sponsorluğun karşılıklı beklentileri var. Türkiye’de bu konuda bazı sorunlar var ama Galatasaray Spor Kulübü hak ettiğimiz şekilde, sponsorlara çok uygun davranıyor. Bu çok önemli bizim için. Yoksa biz buna sadece ticari bir iş olarak bakmıyoruz. Böyle değerli bir kulübün HDI Sigorta olarak bize kattığı marka bilinirliği çok yüksek. Bizim misyonumuz Türk sporuna ve sporcusuna destek olmak. Bu yüzden Sayın Okan Böke nezdinde Galatasaray Spor Kulübü’ne bu iş birliğini uzatma şansı verdiği için teşekkür ediyorum. Sekiz yıldır buradayız, umarım daha uzun seneler devam edecek. Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’na başarılar diliyorum. Bizim de az biraz desteğimizle hem Türkiye hem de Avrupa’da başarılı sonuçlar bekliyoruz.”

Galatasaray Spor Kulübü Üyesi Okan Böke, imza töreninin son bölümünde kendisine yöneltilen sorulara şu şekilde cevap verdi:

“Geçen sene bayan takımımızla Şampiyonlar Ligi’nde ilk dört mücadelesi verdik. Ne yazık ki çok iyi bir oyuncumuzun şanssız sakatlığı nedeniyle biraz eksik gittik oraya. Yoksa bizim hedefimiz bir Türk finali izlettirmekti. Tarihte bir ilk olacaktı. En büyük amacımız Türk voleybolunda bunu yapmak. Olmadı, 10 defa oynayıp 9 kere yeneceğimiz bir takıma kaybettik. Finalde VakıfBank’ı zorlayacağımızı da düşünüyordum. Çünkü birkaç hafta öncesinde VakıfBank’ın salonunda elimizden kaçırmıştık. Ben oraya geçen sene giderken de demiştim. Bir kupa varsa Galatasaray her zaman talibidir. CEV’de de hem erkeklerde hem bayanlarda yolun gittiği yere kadar gitmek; ki bu da final. Takımlarımız iyi başladı. Takvim biraz daha zorlu hale gelecek. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da hem de kupada oynayacağız. Hocalarıma ve ekiplerine çok güveniyorum. Bunların üstesinden geleceğiz. Hedef ikisinde de şampiyonluk. Kuralara bakıp nereye kadar geleceğimizi söyleyemem. Çünkü takımlar anbean değişiyorlar. Ümidimiz her iki takımımızın da son noktaya kadar gidebilmesidir.”