4 Aralık 2018 Salı 20:48

Galatasaray HDI Sigorta 3-0 CSM Targoviste

Galatasaray HDI Sigorta 3-0 CSM Targoviste

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımız CEV Cup 16’lı final rövanş maçında CSM Targoviste’yi konuk etti. Takımımız, Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-0 galip ayrılarak adını 2019 CEV Kupası 8’li finaline yazdırdı.

Romanya’da oynanan ilk karşılaşmadan 3-0’lık net bir galibiyetle ayrılan takımımız, ikinci karşılaşmadan da 3-0 galip ayrılarak CEV Cup’ta bir üst tura yükseldi.

Karşılaşma CSM Targoviste sayısıyla başladı. Karşılıklı sayılarla ilerleyen sette farkı açan takımımız, ilk seti 25-22 kazandı ve setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete etkili başlayan Galatasaray HDI Sigorta, CSM Targoviste karşısında set boyunca oyun üstünlüğünü sürdürdü. İkinci seti de 25-19 kazanan takımımız, karşılaşmada 2-0 öne geçerek böylece adını CEV Cup’ta bir üst tura yazdırdı.

Karşılaşmanın üçüncü ve son setinde de konuk ekip karşısında üstünlüğünü koruyan takımımız, seti 25-16 maçı da 3-0 kazandı.

Galatasaray HDI Sigorta, 8’li finalde Nova KBM Branik Maribor (Slovenya) - Yenisei Krasnoyarsk (Rusya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.