15 Mart 2017 Çarşamba 11:27

“Hedefimize doğru adım adım ilerliyoruz”

“Hedefimize doğru adım adım ilerliyoruz”

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, CEV Kupası çeyrek final rövanş maçında Polonya ekibi Budowlani Lodz takımı ile 16 Mart’ta deplasmanda karşılaşacak.

Karşılaşma öncesi başantrenörümüz Ataman Güneyligil ile oyuncularımız Seda Aslanyürek, Aslı Kalaç, Gamze Alikaya, Nursevil Aydınlar ve Işıl Öz Galatasaray TV’den Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Ataman Güneyligil:

İlk maç bizim için zor bir maçtı. Rakibimiz dirençli bir takım. Çok önemli bir orta oyuncuları yoktu ilk maçta. Takıma dönmüş ve son lig maçlarında lig birincisini yendiler. Önemli bir seyirci topluluğu önünde oynayacağız, zor bir maç olacak. Burada aldığımız skordan dolayı kazandığımız avantajı kullanıp orada iki set alıp turu geçmek istiyoruz bir an önce.

Seda Aslanyürek:

Kendi evimizde güzel bir galibiyet kazandık. Sadece ufak bir avantaj yakaladık. Şimdi orada da gidip kazanmamız gerekiyor. Bunun için bütün hazırlıklarımız devam ediyor. Artık son aşamalara geldik. İyi bir maç olacak. Onların taraftarı önünde zor bir maç olacak ama evimize turu atlayarak gelmiş olmak istiyoruz.

Aslı Kalaç:

İlk maç burada beklediğimiz gibi bitti gerçekten çok iyi oynadık. Maça da çok iyi hazırlanmıştık. Fakat orada zorlu bir maç bizi bekliyor. Duyduğumuz kadarıyla iyi bir taraftarı var. 13 bin kişilik salonları her maç doluymuş. Bunlar bizi tabiki de yıldırmayacak. Bizim bir hedefimiz var. Hedefimize doğru adım adım ilerliyoruz. Bu maçı da İstanbul’daki gibi kazanacağımızdan eminim.

Gamze Alikaya:

Çok iyi hazırlandık. Buradaki maçımızı aldık, deplasmanda da kazanmak istiyoruz. Orada çok fazla seyirci etkisi varmış ama bu bizi yıldırmayacak. Çok çalıştık, elimizden geleni yapacağız.

Nursevil Aydınlar:

Buradaki maçı 3-1 kazanmıştık. Rakibimizin büyük bir seyircisi varmış öyle duyum aldık. Oyuncuları tanıdık, ona göre daha rahat idmanlarımızı devam ettiriyoruz. Orada sadece seyirci faktörü olacak bizim için. Burada bizi de taraftarımız yalnız bırakmadığı için o atmosfere alışığız. 1 puan yetecek bize bir üst tur için. Onu da alacağımıza eminim.

Işıl Öz:

Zorlu bir maç olacağını biliyoruz. Orada göreceğiz her şeyi. Umarım camiamıza yakışır bir galibiyetle döneriz.