5 Aralık 2018 Çarşamba 11:03

“Tur atladığımız için çok mutluyuz”

“Tur atladığımız için çok mutluyuz”

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımız, CEV Cup 16’lı final rövanş maçında CSM Targoviste’yi 3-0 mağlup ederek adını 2019 CEV Kupası 8’li finaline yazdırdı.

Başantrenörümüz Ataman Güneyligil ve oyuncumuz Cansu Çetin, CSM Targoviste karşılaşması sonrası Galatasaray Televizyonu’ndan Alican Baykın’ın sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şöyle:

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“Açıkçası bu tip maçlar ilk maçı kazandıktan sonra konsantrasyonu zor olan maçlar. Orada 3-0 kazandıktan sonra burada konsantrasyon problemi yaşayabileceğimizi düşünüyorduk. İlk setin sonlarına doğru yaşadık 6-7 sayı fark açtıktan sonra. Eksikti kadromuz. Çağla’nın bir hastalığı vardı. Hande’nin aşırı yüklenmeden dolayı ağrıları var. Onu dinlendirmek istedik. Diğer arkadaşlarımıza şans verdik. Biri 16, biri 19 yaşında oyuncumuz oynadı. Onların performansından son set özellikle memnunum. Bir sonraki turda rakibimiz yüksek ihtimalle Rus temsilcisi olacak. Çok tehlikeli bir takım özellikle Rusya’da. Çok da uzak bir yer aslında. Soğuk bir iklime gideceğiz. İnşallah orada ilk maçı kazanıp buraya avantajlı bir şekilde geliriz.”

CANSU ÇETİN

“Öncelikle tur atladığımız için çok mutluyuz. Bu bizim ilk basamağımızdı Avrupa için. İlk maçı 3-0 kazanmıştık ama aynı performansı kendi evimizde de göstermemiz gerekiyordu. 3-0 net bir skorla kazandığımız için mutluyuz. Önümüzdeki maçlar da önemli. Aynı şekilde aynı performansı korumayı bekliyoruz.”