21 Mart 2018 Çarşamba 13:54

Arkas maçı öncesi Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Arkas maçı öncesi Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Efeler Ligi Play Off Yarı Final Etabı’nda mücadele eden Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, serinin ikinci maçında Arkas Spor ile deplasmanda karşılaşacak.

İlk karşılaşmadan 3-1 mağlup ayrılarak seride 1-0 geriye düşen takımımız, serinin ikinci maçını 24 Mart 2018 Cumartesi günü saat 16.30’da Atatürk Vestel Venus Spor Kompleksi’nde oynayacak.

Başantrenör Nedim Özbey, yardımcı antrenör Umut Çakır, Sportif Menajer Can Ayvazoğlu ve kaptan Hüseyin Koç, karşılaşma öncesi Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde;

NEDİM ÖZBEY

“Gerçekten çok zorlu bir Play Off yaşıyoruz. Oyuncu kalitemiz iyi ama sıkıntılıyız. Az oyuncumuz var. Diğer takımlar istedikleri oyuncuları alabiliyor. Her takımın 2 yabancısı tribünde otururken, 4 yabancısı da sahada olabiliyor. Oyuncu değiştirebiliyorlar. Bizim nokta atışı yapmamız lazım. Elimizdeki kadromuzla oynamamız gerekiyor. Sakatlarımızı tedavi ettik. Takımımızın orada iyi oynayacağını düşünüyorum. Eğlenceye gitmiyoruz. Rezervasyonumuz Salı akşamına kadar. Cumartesi akşamı dönmeyeceğiz, mutlu sonla dönmek istiyoruz. Tamamen duygularımla yapıyorum burada antrenörlüğü. Hiçbir beklentim yok. Takımımızı yalnız bırakmayın. Biz taraftarlarımızın katkılarıyla buralardayız. Yoksa buralara gelemezdik. İzmirli taraftarlarımızı bekliyoruz maça.”

UMUT ÇAKIR

“Ev sahibi olduğumuz maçı kaybettik. Cuma günü yola çıkıyoruz. Gidip elimizden geleni yapıp seriyi devam ettireceğiz. Cumartesi günkü maçı kazanıp final oynamak istiyoruz.”

CAN AYVAZOĞLU

“İstemediğimiz bir yenilgi aldık. İkinci maçta telafi edeceğiz. Taraftarımızın desteğiyle ikinci maçı alarak seriyi üçüncü maça taşımak istiyoruz.”

HÜSEYİN KOÇ

“Açıkçası çok üzgünüz. 8 aydır çok farklı şeyler yaşatıyoruz erkek voleybolda. 5-8 oynar hesabıyla kuralan bir takımız. Ne kadar inansak bile gerçekler bu. Kimse beklemiyordu. Bu kadar büyük bir camiayız ve her branşı desteklemek lazım. Yenilsen de yensen de en büyük Galatasaray. 50 kişiye oynuyoruz çok üzülüyorum. Az bir süre kaldı. İnanıyoruz biz, herkes inansa keşke. Biz bitti denemeden bitmez her şey. Yenebiliriz Arkas’ı. 7 yabancılı, Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takıma yenildik diye üzülüyoruz. Bizden 10 kat yatırım yapılıyor. Ben arkadaşlarıma güveniyorum. Elimizden ne geliyorsa yapacağız.”