5 Kasım 2019 Salı 22:33

“Elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz”

“Elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Axa Sigorta Efeler Ligi 4. haftasında Fenerbahçe HDI Sigorta ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Antrenmanın ardından Başantrenörümüz Nedim Özbey, Takım kaptanımız Selçuk Keskin, Burutay Subaşı ve Vahit Emre Savaş, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Yoğun bir tempo içerisinde oynuyoruz. 2 tane üst üste deplasman maçı oynayacağız. İyi bir mücadele olacak. Kazanan tarafın biz olacağını düşünüyorum. Çocukların çalışmalarından çok memnunum. Uyum sürecini iyi geçiriyoruz. Uyum sürecini iyi geçiriyoruz. Yeni gelen arkadaşların takıma katkılarını göz ardı edemeyiz. Emre’nin, Burak’ın, Burutay’ın, Lucas’ın bize uyum sürecini iyi geçiriyoruz. Daha çok uzun yollar var. Bir önceki maçımız çok centilmence geçmişti. Herkes birbirine çok özverili davranmıştı. Yarınki maçında öyle olmasını temenni ediyorum. Galatasaray voleybol takımına 13 yıl emek vermiş, antrenörlüğünü yapmış Sayın Enver Göçener’in ait olduğu yerde Florya’da Galatasaraylılar Yurdu’nda bakıma alınması bizi son derece mutlu etti. Bunun için çaba gösteren başta Sırma hanımın yardımları, Sayın Mustafa Cengiz Başkanımın duyarlılığı, Okan Böke ve tüm Galatasaray camiasının yardımlarıyla hocamızın ait olduğu yerde olması hepimizi mutlu etti. Enver hoca hepimizin hocası, hocaların hocası. Bu kulübe arka arkaya 3 tane Türkiye şampiyonluğu kazandırmış büyük hoca. En kısa zamanda takım olarak ziyaret edeceğiz.

SELÇUK KESKİN

“Çok iyi hazırlandık. Derbiler her zaman çok özeldir. Yarın deplasmanda oynayacağız, deplasmanda puanlar almak ve galip gelmek istiyoruz. Bunun için bütün hazırlıklarımızı yaptık. Çok iyi bir şekilde taktik ve teknik olarak hazırlandık. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Fair Play içerisinde, tüm voleybol severlerin voleybola doyduğu bir karşılaşma olur. İnşallah gülen taraf biz oluruz. Elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz.”

BURUTAY SUBAŞI

“Kupa maçı sezonun ilk maçıydı biz tam olarak hazır değildik. Biz kendi eksikliklerimizi gördük ve kapattık. Biz rakibimizin avantajlarını ve dezavantajlarını biliyoruz buna göre bir taktik oluşturduk. Kendimiz de tabii ki de eğlenerek voleybol oynayacağız. Bizim kendi inancımız tabii ki de yeneceğimiz. Biz kendimize güveniyoruz. Derbiler her zaman farklı olur. Benim de ikinci derbim olacak. Bu maçın çok güzel geçeceğini düşünüyorum. Centilmence geçsin, dostça geçsin. Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kazanmak için var gücümüzle sahada olacağız.”

VAHİT EMRE SAVAŞ

“Her şey iyi gidiyor, morallerimiz yerinde. 4’te 4 olması için elimizden geleni yapacağız. Daha fazla bastırmamız lazım maçta. Galatasaray için, taraftarlarımız için saldıracağız.”