8 Mart 2018 Perşembe 21:49

Fenerbahçe 3-1 Galatasaray HDI Sigorta

Fenerbahçe 3-1 Galatasaray HDI Sigorta

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi Play Off Çeyrek Final 2. karşılaşmasında Fenerbahçe’nin konuğu oldu. Play Off Çeyrek Final 1. karşılaşmasında Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup ederek seride 1-0 öne geçen Filenin Aslanları, Metro Enerji Spor Salonu’nda oynanan serinin 2. maçından 3-1 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Play Off Çeyrek Final serisinde durum 1-1 oldu.

Karşılaşmaya Galatasaray HDI Sigorta’nın sayısıyla başlandı. Akhrem’in sayılarıyla etkili olan takımımız, Fenerbahçe karşısında 3-6 öne geçti. Fark 3 sayıya çıkınca Fenerbahçe ilk mola hakkını kullandı. Molanın ardından da etkili oyununa devam eden Filenin Aslanları, farkı 6 sayıya kadar çıkardı. Ev sahibi ekip 3-9’da ikinci mola hakkını kullandı. Okello’nun sayılarıyla farkı açan takımımız, ilk set teknik molasına 5-12 üstün girdi. Akhrem ve kaptan Hüseyin’in sayılarıyla Fenerbahçe karşısında oyun üstünlüğünü devam ettiren takımımız farkın kapanmasına izin vermedi ve ilk seti 17-25 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. Başa baş devam eden sette farkı açan Fenerbahçe, skoru 8-6’ya getirdi. Hücumda etkili olan ev sahibi ekip ikinci set teknik molasına 12-9 üstün girmeyi başardı. Akhrem, Emin ve kaptan Hüseyin’in sayılarıyla yeniden etkili olan takımımız, farkı kapatamayınca 16-11’de mola aldı. Todorov’un üst üste elde ettiği iki sayının ardından bu kez Fenerbahçe mola hakkını kullandı. Molanın ardından elde ettiği sayılarla farkı açan Fenerbahçe seti 25-22 kazandı ve setlerde 1-1’lik eşitliği yakaladı.

Üçüncü sete de iyi başlayan taraf Fenerbahçe oldu. Takımımız karşısında farkı açan ev sahibi ekip sette skoru 10-6 yapınca başantrenör Nedim Özbey mola aldı. Oyun üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe teknik molaya da 12-8 önde girdi. Teknik mola sonrası karşılıklı sayılarla ilerleyen sette farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe, üçüncü seti de 25-20 kazandı ve 1-0 geriye düştüğü maçta 2-1 önde geçti.

Dördüncü sette de etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe, takımımız karşısında farkı açmayı başardı. Ev sahibi ekip dördüncü set teknik molasına 12-9 üstün girdi. Akhrem, Yasin ve Okello’nun sayılarıyla yeniden etkili olan takımımız 15-15’te durumu eşitledi. Hemen ardından üst üste bulduğu sayılarla farkı açmayı başaran Fenerbahçe dördüncü seti 25-19, maçı da 3-1 kazandı.

Play Off Çeyrek Final 3. karşılaşması 11 Mart 2018 Pazar günü Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde oynanacak. 3. maçı kazanan takım yarı finale yükselirken, yenilen takım ise 5/8 etabında mücadele edecek.