19 Aralık 2020 Cumartesi 15:02

Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Efeler Ligi 22. haftasında deplasmanda karşılaşacağı Bursa Büyükşehir Belediye maçı için Bursa’ya hareketti.

Yolculuk öncesi Galatasaray HDI Sigorta Yardımcı Antrenörümüz Umut Çakır, Takım Kaptanımız Selçuk Keskin, oyuncularımız Onurcan Çakır ve Selim Kalaycı, İspanya’da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Başantrenörümüz Nedim Özbey’in sağlık durumu hakkında Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Açıklamalar şu şekilde:

UMUT ÇAKIR

“Maçı kaybettikten sonra ertesi gün Nedim ağabey rahatsızlandı. İki gün bizim için çok zor geçti orada. Çok üzüldük. Dün ben de konuştum sesi çok iyi geliyor. İnşallah Pazartesi günü buraya özel uçakla gelecek. Ne yapılması gerekiyorsa Türkiye’de yapılacak. Bu anlamda çok mutluyuz hayati riski yok. Oradaki tablo biraz daha ciddiydi. Bir an önce onu aramızda görmek istiyoruz.

Zor bir maç. İspanya’da moral bozukluğumuz oldu Nedim ağabeyin rahatsızlığı ve mağlubiyet yüzünden. Araya girmeden evvel 2 maçımız var. İkisini de kazanmak istiyoruz ilk dört içinde yer alabilmek için.”

SELÇUK KESKİN

“Moralimiz bozuk çünkü Avrupa Kupası’ndaki hedefimiz şampiyonluktu. Orada istemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bu da bizi gerçekten çok üzdü ve yıprattı. Yolumuza devam etmek zorundayız. Nedim hocanın hastalığı da bizi çok üzdü. Sağlık durumu gayet iyi inşallah en yakın zamanda aramıza katılacak. Buradan ona da çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. O çok kuvvetlidir, vazgeçmez. En yakın zamanda eski sağlığından daha iyi durumda döneceğinden eminim.

Bursa’da çok zor bir maç bizi bekliyor. Avrupa Kupaları’ndan sonra böyle maçlar zor olur. Bursa’da galibiyet serimize devam etmek istiyoruz. Full konsantre gidiyoruz, orada galip gelip galibiyeti Nedim hocamıza armağan edeceğiz.”

ONURCAN ÇAKIR

“Kötü bir şekilde kaybettik maçı. Deplasmanın verdiği etki de çok büyüktü. Maçtan bir gün sonra Nedim hocamız maalesef bir rahatsızlık geçirdi. Biz de inanamadık. Hepimiz üzüldük maçtan dolayı o da fazlasıyla üzülmüş olmalı ki bu da vücuduna yansıdı. Umarım bir an önce düzelir ve aramıza döner. Biz ona güveniyoruz güçlü bir adam olduğunu biliyoruz. Aklımız onunla birlikte. Şimdi Bursa’ya gidiyoruz onun için bu maçı alacağız merak etmesin. Onun da bir an önce sağlıklı bir şekilde aramıza dönmesini bekliyoruz.”

SELİM KALAYCI

“Maç beklediğimiz gibi geçmedi. Kötü bir sonuç aldık onun için ayrıca üzgünüz. Nedim ağabey için daha çok üzgünüz. Çok geçmiş olsun. Avrupa defterini orada kapattık şimdi Türkiye ligine odaklanıp devam etmek istiyoruz.”