20 Şubat 2018 Salı 16:21

Galatasaray HDI Sigorta 3-1 Jeopark Kula Belediye

Galatasaray HDI Sigorta 3-1 Jeopark Kula Belediye

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 21. haftasında Jeopark Kula Belediye’nin konuğu oldu. Takımımız, Manisa Kula Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-1 galip ayrıldı.

Mücadeleye iyi başlayan taraf Galatasaray HDI Sigorta oldu. Jeopark Kula Belediye karşısında etkili oyunuyla farkı açan Filenin Aslanları, ilk set teknik molasına 12-7 üstün girdi. Etkili oyununa teknik mola sonrası da devam eden Galatasaray HDI Sigorta, ilk seti 25-19 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete de iyi başlayan takımımız, teknik molaya 12-9 önde girdi. Ev sahibi ekip karşısında istediği oyunu set boyu sürdüren Filenin Aslanları ikinci seti de 25-19 kazandı ve karşılaşmada 2-0 öne geçti.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı. 4-4’lük eşitliğin ardından bu kez öne geçen ev sahibi ekip oldu. Farkı açan Jeopark Kula Belediye, teknik molaya 8-12 önde girmeyi başardı. Ev sahibi ekip karşısında istediği oyunu sergileyemeyen takımımız üçüncü seti 22-25 kaybetti. Bu sonuçla setlerde durum 2-1 oldu.

Maçın kazananının belirlendiği dördüncü set de karşılıklı sayılarla ilerledi. Teknik molaya 9-12 ev sahibi ekip girse de molanın ardından etkili oyunuyla önce skoru eşitleyen takımımız seti 25-22, maçı da 3-1 kazandı.

Galatasaray HDI Sigorta, Efeler Ligi 22. haftasında Gümüşhane Torul Gençlik ile deplasmanda karşılaşacak.