7 Ekim 2012 Pazar 13:25

Sezona Girerken: Galatasaray - Arkas Spor Hazırlık Maçları

Sezona Girerken: Galatasaray -  Arkas Spor Hazırlık Maçları

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, sezonun kuvvetli ekiplerinden Arkas Spor'la, Burhan Felek Tesisleri 50. Yıl Spor Salonu'nda 5 - 6 Ekim 2012 tarihlerinde hazırlık maçları oynadı.

5 Ekim Cuma akşamı biraraya gelen takımlar "ortak antrenman" niteliğinde skor tutulmayan bir antrenman maçı gerçekleştirdiler.

6 Ekim Cumartesi akşamı ise, iki takım resmi standartlarda bir hazırlık maçı oynadılar. Maç 3 ve tek set olmak üzere, kendi içinde iki kategoride gerçekleştirildi. İlk etapta standart maç düzeni ile karşılaşan takımlar, 4. seti 15 sayı üzerinden ve Türk oyunculardan oluşan ekipler halde oynadılar. Resmi hazırlık maçı statüsünde oynanan birinci kısmı Galatasaray kazanırken, maç sonrası Türk oyuncuların karşı karşıya geldiği tek seti Arkas Spor kazandı.

Galatasaray'ın 3 - 0 galip geldiği maçta setler 25 - 22, 27 - 25, 27 - 25 bitti. Alınan sayıların da gösterdiği gibi başa baş bir mücadeleye sahne olan Galatasaray - Arkas Spor hazırlık maçı hakkında Galatasaray Baş Antrenörü Dragan Nesic "Bu bir hazırlık ve dostluk maçıydı. Arkas gibi güçlü bir takımla iki gün geçirmek, bu deneyimi paylaşmak çok keyifliydi. Geldikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz ve tekrar bu tip organizasyonlarda bir araya gelmeyi umuyoruz" şeklinde konuştu.