15 Ekim 2017 Pazar 19:52

“Taraftarlarımızı maçlara bekliyoruz”

“Taraftarlarımızı maçlara bekliyoruz”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi’nin 5. haftasında Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda İnegöl Belediye ile karşılaştı. Filenin Aslanları, mücadeleden 3-1 galip ayrıldı.

Başantrenör Nedim Özbey, yardımcı antrenör Umut Çakır, sportif menajer Can Ayvazoğlu ve yeni transferimiz Ufuk Minici, galibiyet sonrası Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Karşı takımı tebrik etmek lazım. Çok iyi smaç ve servis atan bir takım. Türkiye seviyesinin üzerindeler. Balkan şampiyonu oldular, Avrupa Kupası’nda oynuyorlar. Çok ciddi programları var, iyi çocuklar. Açıkçası karşılarında zorlandık. Maçı çevirmeyi başardık. Taraftarlarımızı maçlara bekliyoruz. Bize seyirci bir set kazandırıyor.”

UMUT ÇAKIR

“İlk sete kötü başladık. Sonradan iyi oyun oynadık. Diğer setler için bize moral oldu. Yavaş yavaş oturmaya başlıyor takımımız. İçeride oynadığımız maçları kaybetmek istemiyoruz. Güzel bir fikstürümüz var önümüzde. Bu hafta Afyon deplasmanına gideceğiz. Oyunumuzun üzerine koya koya, disiplinli oynarak maçlarımızı kazanmak istiyoruz.”

CAN AYVAZOĞLU

“Güzel bir galibiyet oldu. Üç puana ihtiyacımız var. Bu haftaya kadar zor bir fikstürümüz vardı. Arkas deplasmanıyla başladık, içeride Fenerbahçe ile karşılaştık sonrasında Ziraat Bankası ile deplasmanda karşılaştık. Kayıplar yaşayınca moral ve motivasyon düşüyor. Bu maçı almak istiyorduk. Sonuna kadar savaştık ve üç puanı aldık. Önümüzde zor bir Afyon deplasmanı var. O maçı da üç puanla tamamlarsak daha yukarılara yavaş yavaş tırmanacağız.”

UFUK MİNİCİ

“Bizim için almamız gereken bir maçtı. Hayati önem taşıyor desem yeridir. Uzun süreden sonra galibiyet almak bizim için mutluluk verici. İnegöl ilk sette öndeydi. Daha sonra biz daha agresif oynarak öne geçtik ve üç puanı aldık. Önümüzdeki maçta Afyon ile oynayacağız. Zor bir deplasman bizi bekliyor. Umarım oradan da puan ve puanlar çıkartırız diye düşünüyorum.”