9 Ekim 2012 Salı 16:31

2013 CEV Champions League Basın Toplantısı Yapıldı

2013 CEV Champions League Basın Toplantısı Yapıldı

Yeni sezonda CEV 2013 CEV Champions League'de mücadele edecek Galatasaray Bayan Voleybol Takımı'nın bu organizasyonla ilgili basın toplantısı Burhan Felek Spor Salonu'nda yapıldı.

Toplantıda Galatasaray Bayan Voleybol Takımı İdari Sorumlusu Orkun Darnel, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı Baş antrenörü Massimo Barbolini, takım kaptanı Eleonora Lo Bianco ve sporcumuz Neriman Özsoy hazır bulundular.

CEV Champions League'e son şampiyonun yerine katıldığımızı belirten Orkun Darnel, "Ülkemizi çok iyi temsil etmek istiyoruz. Fakat bu arena şampiyonların olduğu bir arena. Burası, emek, sabır ve tecrübe istiyor. Orada başarıyı böyle yakalayabiliyorsunuz. Çok iddialı bir takım olsak da biz daha temkinli yaklaşmak istiyoruz. Dolayısıyla adım adım gitmeyi düşünüyoruz. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Organizasyonun büyüklüğünün ve ciddiyetinin bilincindeyiz" dedi.

Bu organizasyonun tüm dünyanın gündeminde olduğunu söyleyen Baş Antrenörümüz Massimo Barbolini ise "Bizi zor maçların beklediğini biliyoruz. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. İlk turu geçtiğimiz zaman neyi nasıl yapmamız gerektiğini, hangi yönlerimizin eksik, hangi yönlerimizin iyi olduğunu göreceğiz" şeklinde konuştu.

Massimo Barbolini'den sonra söz alan Eleonora Lo Bianco ve Neriman Özsoy ise takımın uyum için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ve ilk etapta gruptan çıkmanın çok önemli olduğunu vurguladılar.