8 Kasım 2014 Cumartesi 18:56

Galatasaray Daikin 3-–0 Çanakkale Belediye

Galatasaray Daikin 3-–0 Çanakkale Belediye

Galatasaray Daikin, TBVL 4. Hafta maçında, Çanakkale Belediye Spor Kulübü’nü 50. Yıl Voleybol Salonu’nda ağırladı.

Gamze, Centoni, Bosetti, Meijners, Aslı, Melis ve libero Nihan’la maça çıktık. Çanakkale Belediye ise maça Romina, Kinga, Hande, Elzbieta, Ceyda, Ceyda ve libero Simge ile başladı.

İlk sette iyi servis attık. Set boyunca Bosetti üç, Gamze iki, Aslı ise bir ace aldı. Maçın başında beş sayılık seri yakaladık. Çanakkale mola kullandı. Centoni’nin hücum sayısıyla ilk teknik molaya 8-3 önde girdik. Aslı’nın hücumuyla fark sekiz sayıya çıktı. Çanakkale Belediye ikinci molayı kullandı (13-5). Çanakkale molasından Aslı ve Bosetti’nin ikili blok sayısıyla döndük. Setin ikinci teknik molasına on sayı önde girdik (16-6). Çanakkale, setin son bölümünde ikili oyuncu değişikliğine gitti. Aslı’nın servis sayısının ardından, aynı servis turunda Melis’in plasesiyle fark 13 sayıya çıktı (22-9). Çanakkale Belediye, setin son sayılarında biraz toparlandı. Seti 25-16 kazandık.

İkinci sete iyi başlayan taraf Galatasaray Daikin oldu. Çanakkale ilk molasını kullandı (5-1). Moladan Centoni’nin hücum sayısıyla döndük. Tempo düşürmedik. Çanakkale ikinci molayı kullandı (13-2). Rakibin servis karşılama hatasıyla ikinci teknik molaya 16-4 önde girdik. Bosetti ve Melis’den etkili ikili blok, Meijners’den aynı servis turunda iki servis sayısı, Bosetti’den etkili hücum üst üste geldi. Fark daha da açıldı (22-5). Beş direk servis sayısı aldığımız seti 25-7 kazanarak, 2-0 öne geçtik.

Üçüncü setin ilk teknik molasına Aslı’nın servis turunda girdik (8-3). Çanakkale Belediye bu sette daha iyi bir performans sergiledi. Setin teknik molalarına 8-4 ve 16-11 önde girdik.  Nadia Centoni hücumdan düşerken karşı takımdan bir oyuncunun ayağının üzerine düştü ve sakatlık yaşadı. Hemen tedaviye alınan Centoni’nin yerin oyuna Ezgi girdi. Centoni’nin sakatlığının ardından tempomuzda bir düşüş oldu. Çanakkale bizi yakalamaya çalıştıysa da buna izin vermedik. Seti 27-25, maçı 3-0 kazandık.