4 - Serdar Aziz - Defans

4 - Serdar Aziz

4 - Serdar Aziz

Defans

Doğum Tarihi: 23.10.1990

Doğum Yeri: Bursa

Makedonya Manastır doğumlu bir baba ve Bursa Yenişehirli bir annenin çocuğu olarak 23 Ekim 1990 tarihinde Bursa Osmangazi'de dünyaya geldi.

Babasının futbolculuk hayalini gerçeğe dönüştürmek için 10 yaşında Bursaspor altyapısına başladı. Çok değil, bu hayal 6 yıl sürdü...

Bülent Korkmaz’ın Bursaspor’da hocalık yaptığı dönemde Bursa Merinos'ta kiralık oynadı. Onu Bursaspor'un A takımına çağıran ilk isim ise Raşit Çetiner oldu. 2008-09 sezonunda Samet Aybaba'nın çalıştırdığı Bursaspor'da ilk kez bir maça çıktı. 25 Ekim 2008 tarihinde Kadıköy deplasmanında stoper olarak Bursa savunmasında yer aldı... Sezonu 7 resmi maçla tamamlarken 3 Mayıs 2009'daki Antalya deplasmanında attığı golle savunmacı golcü kimliğinden kesit sundu.

Bursaspor'un Süper Lig şampiyonluğu yaşadığı 2009-10 sezonunda A2 takım kadrosunda yer aldı. Ertesi sezon Ertuğrul Sağlam döneminde takımın değişmez parçası olmayı başardı. 6 sezonluk periyotta 171 resmi maça çıktı. 11 gole imza attı.

Serdar Aziz, 2011 yılında babasının Makedon asıllı olması Makedonya Milli Takımı'ndan teklif aldı. Ancak Galli teknik direktör John Benjamin Toshack'a, "Türk'üm ve benim hayalim Türkiye A Milli Takımı'nda oynamak" dedi. Serdar Aziz 16 Kasım 2014'teki Kazakistan maçıyla A Milli Takım kariyerine başladı. Daha ilk maçında golle tanıştı. 9 kez A Milli oldu.

Ay-Yıldızlı formayla Euro 2016'da mücadele eden Türkiye'nin geniş kadrosunda yer aldı ancak sakatlığı nedeniyle Fransa'daki turnuvaya gidemedi. 

  • TWITTER

  • FACEBOOK

  • INSTAGRAM

    • GOOGLE +

    FİKSTÜR