Başak Karaca - Yönetim Kurulu Üyesi

Başak Karaca

Başak Karaca

Yönetim Kurulu Üyesi

Başak Karaca, Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra  Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Siyaset Bilimi/Uluslararası İlişkiler çift ana dal bölümlerinden dereceyle mezun oldu.

Kariyeri boyunca Harvard, Insead, Sorbonne ve MIT’de yöneticilik eğitimleri ve sertifikalar aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nin hemen ardından, Procter&Gamble Pazarlama Departmanı’nda işe başlayarak Türkiye’de pazar uygulamaları tecrübesi edinmesiyle birlikte şirketin bölge merkezi olan İsviçre’de global marka stratejilerinin bölgeye uyarlanması, tutarlı marka inşası ve tutundurma faaliyetlerini yönlendirdi.

Şirketin yurt dışındaki stratejik yapılarında görev almaya devam etti ve  P&G’nin Amerika-Cincinnati’deki global merkezinde marka, inovasyon, patent, strateji ve sürdürülebilir iş geliştirme konularında çalıştı. Cenevre’de, Orta-Doğu Avrupa/Ortadoğu/Afrika bölgesinde Head & Shoulders ve saç şekillendirme ürünleri iş sonuçlarından sorumlu pazarlama direktörü oldu.

Yurt dışında geçen 10 yılın ardından Türkiye’ye dönerek Ülker Çikolata Pazarlama Genel Müdürü olarak başladığı Yıldız Holding’de pazarlama ve yetkinlik geliştirme konularında üst düzey çalışmalar yaparken Türkiye/Ortadoğu/Kuzey Afrika/Orta Asya’dan  Sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak Ülker, Godiva (market), McVities’le birlikte marka ve tüketici faaliyetlerine yön verdi.

Kendi danışmanlık şirketini kurarak birçok şirkete marka, strateji, iş geliştirme, pazara giriş ve verimlilik konusunda destek oldu. 2018 yılından itibaren Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

  • TWITTER

  • FACEBOOK

  • INSTAGRAM

    FİKSTÜR