2 Şubat 2024 Cuma 19:57

IWBF heyeti ve takımların yöneticileri RAMS Park'ta ağırlandı

IWBF heyeti ve takımların yöneticileri RAMS Park'ta ağırlandı

Kulübümüz, IWBF Champions Cup A Grubu maçları için İstanbul'da bulunan IWBF heyetini ve organizasyona katılan takımlarını yöneticilerini ağırladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ta bulunan Stadyum Müzemizi ziyaret eden heyete, Yönetim Kurulu Sözcüsü Rıza Tevfik Morova eşlik etti.

Katılımcılar, Galatasaray tarihi hakkında bilgiler aldı ve farklı branşlarda kazandığımız kupaları görme fırsatı buldu.

Heyet onuruna ayrıca Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ta yemek de verildi.

Ziyaretin ardından Yönetim Kurulu Sözcüsü Rıza Tevfik Morova ve IWBF Turnuva Direktörü Paul Bokern, GSTV Youtube kanalına açıklamalarda bulundu.

Rıza Tevfik Morova, şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı olarak Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi biz temsil ediyoruz. A Grubu maçlarının da İstanbul’da olmasını rica ettiler bizden. 4 takımlı grup maçları oynanıyor. Taraftarlarımızı maçlara bekliyoruz. Bu sene iyi bir takım kurduğumuza inanıyorum. Bu bir spor, çocuklar iyi gününde olur olmaz ama gayet iddialıyız. IWBF, katımların başkanları ve yöneticilerini bugün stadyumumuza davet ettik. Stadyumumuzu görsünler hem de Galatasarayımızı tanısınlar. Müzemizi gezip, bizim şanlı geçmişimizi görsünler diye. 4 tane dünya şampiyonluğu, 5 tane Avrupa şampiyonluğu kupalarımızın olduğu yerdeyiz. Onları da kendilerine gösterdik. IWBF başkanına bu sene vereceğiz kupa ufak olmasın ona göre güzel bir şey kazanalım dedim. İnşallah bu iddiamızı sürdürebiliriz. Bu hafta sonu oynanacak turnuvada ilk iki sırayı alanlar çeyrek finallere katılacak. İspanya’da ya da Almanya’da olacak. Ondan sonra yarı final ve final. Hedefimiz bu sene tepede bitirmek. Oyuncularıma, teknik ekibime şimdiden teşekkür etmek istiyorum bize bu günleri gösterdiler. IWBF başkanına da teşekkür ediyorum İstanbul’u tercih ettiler. Onları iyi bir şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Oynadığımız salon güzel bir salon. İnşallah dostça kardeşçe güzel maçlar olacak.”

IWBF Turnuva Direktörü Paul Bokern ise “Çok memnunum. Rıza bey ve ekibi bizi çok güzel ağırladı.” dedi.