24 Kasım 2020 Salı 13:36

Avrupa Şampiyonu sporcumuz Oğuzhan Kaya kahraman öğretmenini anlattı

Avrupa Şampiyonu sporcumuz Oğuzhan Kaya kahraman öğretmenini anlattı

“Kendi Hikâyeni Yaz” sloganıyla hayata geçirilen filmde Galatasaray Spor Kulübü Atletizm sporcumuz Oğuzhan Kaya da yer aldı.

İstanbul’da 20 yaş altı genç atletler 4x400 koşusunda Türkiye’ye ilk kez Avrupa şampiyonluğunu getiren milli sporcumuz Oğuzhan Kaya, kendisini keşfeden ve yetiştiren beden öğretmeni Samet Eğribel’i anlattı.

İstanbul’da beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaparken hızlı koştuğunu fark ettiği öğrencisinin hayatını değiştiren kahraman öğretmenin adı Samet Eğribel…

İlk görev yeri olan Esenler’deki Örfi Çetinkaya Ortaokulu’nda okul futbol takımını çalıştırırken hızı ve atletik performansı nedeniyle Oğuzhan Kaya ile özel olarak ilgilenmeye başlayan Samet öğretmen, öğrencisini ilçe ve ilde düzenlenen koşu yarışlarına hazırladı.

Katıldığı ilk yarıştan elense de o gün yarışlarda kulübümüz tarafından izlenen Oğuzhan, Galatasaray Spor Kulübü’nün sporcusu oldu.

Spor Akademisi öğrencisi olan 19 yaşındaki milli sporcumuz, kendisindeki ışığı keşfeden öğretmenine minnettar olduğunu, o günden bugüne kadar öğretmeniyle hiç ayrılmadıklarını dile getirdi.

Adını Türkiye spor tarihine altın harflerle geçiren, 2019’da İsveç’te düzenlenen U20 Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye ilk kez altın madalya getiren takımın ilk koşucusu olan Oğuzhan, lisanslı sporcusu olduğu Galatasaray Spor Kulübü adına da sayısız yarışa katıldı, birçok ulusal ve uluslararası başarı ve madalyalar kazandı.

Şimdiki hedefinin 2022 dünya şampiyonasını kazanmak olduğunu belirten Oğuzhan, ileri de antrenörlük ve beden eğitimi öğretmenliği yapmak istediğini açıklarken “Ben bir mucizeyim. Beden eğitimi öğretmenim beni gördü, onun sayesinde ben buralardayım. Koşabildiğim kadar koşmak ve kazanmak, sonra başkalarının mucizesi olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.