18 Ağustos 2016 Perşembe 15:14

Cahit Kılıçarslan’a Anlamlı Destek

Cahit Kılıçarslan’a Anlamlı Destek

Galatasaray Spor Kulübü engelli çalışanı ve Atletizm Sporcumuz Cahit Kılıçarslan’a, Eski Atletizm Milli Sporcusu Merve Güneği tarafından antrenman ekipmanı ve malzeme desteğinde bulunuldu.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Atay, Atletizm Şubesi İdari Menajeri Şükrü Çaprazlı, Merve Güneği ve sporcumuz Cahit Kılıçarslan, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da yapılan organizasyonda bir araya geldi. Sporcumuzun antrenman ve yarışlarda kullanacağı malzemeler, Merve Güneği tarafından kendisine teslim edildi.

Yapılan destekten dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten sporcumuz Cahit Kılıçarslan, “Spor geçmişimde Olimpiyat, Avrupa ikinciliği ve Avrupa’da birçok derecelerim var. Bugüne kadar sporsorluk için çok kez başvuruda bulunduk. Türkiye’de atletizme bakış açısı çok dar. Biz sporcular yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bu yoğun tempoda bizim desteğe çok ihtiyacımız var. Sponsorluk sayesinde ekonomik zorlukları aşacağız. Böylece yeni başarılar gelecek” ifadelerini kullandı.

Sporculara destek olmanın öneminden söz eden Yönetim Kurulu Üyesi Murat Atay, “Ben öncelikle Merve hanıma çok teşekkür ederim. Önemli bir konuda öncülük yapıyor. Galatasaraylıların spora verdiği değeri zaten biliyoruz. Bu sayede önümüzdeki yıllarda daha çok sporcumuz daha başarılı şekilde bizi temsil edecektir. Ben bunu sponsorluktan daha önde görüyorum. Kişilerin özveriyle sevdiği spor dallarındaki sporculara verdiği bu destek, Türkiye’de çok az gördüğümüz bir durum” şeklinde konuştu.

Projesinin hayata geçmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ve sporcuların her branşta desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Eski Atletizm Milli Sporcusu ve Galatasaray’a gönül veren Merve Güneği sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ben de geçmişi sporculuk olan bir insanım Atletizm sırıkla atlama milli takım sporcusuyum. Bu konuda sporcuların yaşadığı sıkıntıları biliyorum. Yaşadığım sıkıntılardan dolayı, devam eden arkadaşlarımın sıkıntılarını bir nebze olsun azaltmak için kulübe bu projeyi sunmuştum. Buna sponsorluk değil de sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaklaşırsak bence daha doğru olur. Bunu ben yaptım, benden sonra belki başkaları da yapar. Bunun devam etmesini çok isterim. Kulübümüzde desteği hak eden bir çok başarılı sporcumuz var. Bana da sporculuk döneminde destek olanlar oldu. Umarım bir katkım olmuştur, sporcularımızın desteklenmesini istiyorum.”