5 Mayıs 2019 Pazar 18:01

Alp Yalman Koşusu düzenlendi

Alp Yalman Koşusu düzenlendi

Galatasaray Spor Kulübü 29. Başkanı Alp Yalman adına düzenlenen ''Alp Yalman Kupası İstanbul Bölge Şampiyonası" Galatasaray Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Şampiyonada İstanbul bölgesindeki sporcular, yetişkin pro, kadınlar, gençler, yıldızlar, veteranlar ve yeni biniciler kategorilerinde yarıştı.

Organizasyonun ödül törenine Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Dilek Kutlu ile Banu Vahapoğlu Akgün, Galatasaray Spor Kulübü 29. Başkanı Alp Yalman, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve İstanbul Atlı Spor Kulübü Başkanı Feyzi Atabek de katıldı.

Organizasyonda dereceye giren binicilere ödüllerini; Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, Galatasaray Spor Kulübü 29. Başkanı Alp Yalman ve İstanbul Atlı Spor Kulübü Başkanı Feyzi Atabek verdi.

Ödül töreninin ardından Başkanımız Mustafa Cengiz, Galatasaray Spor Kulübü 29. Başkanı Alp Yalman ve eski yöneticilerimizden Cemal Özgörkey organizasyonla ilgili Galatasaray Televizyonu’na konuştu.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Sevgili Alp Başkanıma çok teşekkür ederim. İstanbul’a yerleştiğim günden beri tanıdığım ve çok saydığım bir insan. Kendisinin bizim camiada yeri çok ayrı. Döneminde bütün branşlarda, 14 dalda yarıştığımız tüm branşlarda şampiyon olduk. Ben, bana veya gelecek başkanlarıma böyle bir şeyin nasip olmasını dilerim. Alp Başkanımın örnek alınmasını isterim. Bütün başkanlarıma tabii ki Ali Sami Yen’den bu yana tek tek, benden öncekilere hepsine teşekkür ederim. Alp Başkanımın bizim camiada yeri çok ayrı. Hem sporcu, hem insan, hem başkan olarak ben dahil bütün yönetimlere verdiği pozitif enerjiye, olumlu desteğe çok teşekkür ederim. Gördüğünüz gibi Galatasaray bir spor kulübü, bütün branşlarda var. Her dalda şampiyonluğa, birinciliğe, öncülüğe oynuyoruz. Alp ağabeyin de açtığı, eski başkanlarımın açtığı bu yolu ve bu meşaleyi onurla taşımaya inşallah devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü 29. Başkanı Alp Yalman, “Bugünün aslında benim için anlamı çok önemli. Çünkü eksik olmasın kulübüm böyle bir kupayı benim adıma yapma nezaketini gösterdi. Tabii ki çok heyecanlandım, çok mutlu oldum. Galatasaray bütün spor branşlarında olduğu gibi binicilikte de katkıda bulundu. Büyük kulüpler içinde tek binicilik şubesi olan Galatasaray. O bakımdan hakikaten böyle bir kupayı yapıyor olmak zaten Galatasaray’a düşerdi. Çok memnunum, çok gurur duydum. Eksik olmasın Mustafa Başkanım da. Sporcu olarak da Galatasaray’da biniciliğe hizmet ettim. O bakımdan benim için çok güzel bir gün oldu.” şeklinde konuştu.

Eski yöneticilerimizden Cemal Özgörkey ise “Çok güzel bir gün geçirdik bugün. Biliyorsunuz bu şubemiz uzun zaman önce Sayın Başkanımız Alp Yalman tarafından kurulmuştu. Daha sonra bazı sebeplerden dolayı boşluk yılları oldu. İlk başlangıcını tekrar yapmak da bana nasip oldu. Benim için de çok özel ve çok ayrı bir yeri olan tesis oldu burası. Bugün de ilk defa yönetimimizden gelen bir talep doğrultusunda eski başkanımız Alp Yalman için bir koşu düzenlendi. Bu da çok anlamlıydı. Umut ediyoruz ki bunun devamı gelecektir. Bu arada yönetimimize, özellikle Dilek Kutlu’ya teşekkür ediyoruz. Dilek hanım çok çaba sarf etti, çok da güzel başardı bu işi. Tüm Galatasaraylıları her zaman bekliyoruz. Burası hepimizin yeri.” ifadelerini kullandı.