5 Mart 2017 Pazar 13:41

1907 Fenerbahçe Espor 1-1 Galatasaray Esports

1907 Fenerbahçe Espor 1-1 Galatasaray Esports

Galatasaray Esports, League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 6. haftasında derbide 1907 Fenerbahçe Espor ile karşı karşıya geldi.

Şampiyonluk Ligi 6. haftasında Galatasaray Esports, 1907 Fenerbahçe Espor serisi 1-1'lik eşitlik ile sonuçlandı. Serinin ilk maçını kaybeden sarı-kırmızılılar, ikinci maçta üst koridor oyuncusu Broken Blade'in etkileyici performansı ile eşitliği sağladı. İki takım arasında sezonun ilk maçı da aynı skorla sonuçlanmıştı.

Galatasaray Esports ile ilk maçına çıkan Decagon Moon, maç sonu yaptığı açıklamada, "Kalan maçlarda çok daha iyi olacağız, hedefimiz üç puan. Vorborg çok iyi bir koç ve takımı nasıl yukarıya taşıyabileceğini çok iyi biliyor. Verilen arada 12 gün boyunca çok iyi çalıştık. Takım olma yolunda önümüzdeki maçlarda çok daha iyi olacağız" dedi.

Serinin ikinci maçına ağırlığını koyan Broken Blade, %94'lük skor katkılı Gangplank oyunuyla maçın adamı seçildi.

Galatasaray Esports, bu beraberlik ile puanını 7'ye taşırken, Şampiyonluk Ligi'nin 6. haftasının son maçında 6 Mart Pazartesi saat 20:00'de Galaktikos ile karşılaşacak. İki takımın daha önceki karşılaşmasında 2-0 ile kazanan Galatasaray Esports olmuştu.