20 Haziran 2017 Salı 14:45

Galatasaray Esports yeni sezona hazır

Galatasaray Esports yeni sezona hazır

Bu sezon League of Legends Yükselme Ligi’nde mücadele edecek Galatasaray Esports Yükselme Ligi’nin ilk haftasında sezonu Victorious Ace karşılaşması ile açıyor.

Victorious Ace’ın tüm haklarını satın alarak yeni bir yapılanmaya giden Galatasaray Esports, takım menajerliğini Murat Şengöz ve Anıl Seçmen’e emanet ederken, koç koltuğuna geçtiğimiz sezon HWA Gaming’i çalıştıran Ahmet Can Arslan’ı getirdi.

Yeni sezonda yeniden Şampiyonluk Ligi’nde boy göstermek isteyen Galatasaray Esports’da geçen sezon da kadroda yer alan üst koridor oyuncusu Crimson, orman rolünde GilleteAbdi, orta koridorda Jinsh forma giyecek. Botlane’de ise yeni ismi KissNkite ile KillerS ve Kazze ikilisi olacak.

SEZONUN İLK MAÇI VICTORIOUS ACE İLE
Galatasaray Esports, League of Legends Yükselme Ligi’nin ilk haftasında sezonu Victorious Ace karşılaşması ile açıyor. Galatasaray Esports - Victorious Ace karşılaşması 21 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 18:00’de oynanacak. Geçtiğimiz sezon Galatasaray Esports’un isim hakkıyla Şampiyonluk Ligi’nde oynayan Victorious Ace ise, Team AURORA’nın kadrosunda yer alan Atom, Taikki ve Avenuee gibi isimleri kadrosuna kattı. Takımın alt koridorunda ise Sketch ve Corpse yer alacak.

ESPORTS'TA DERBİ
League of Legends Yükselme Ligi’nin ilk haftasında vadide derbi heyecanı yaşayacak. Galatasaray Esports, ilk hafta ikinci maçında Beşiktaş Esports ile karşı karşıya gelecek. Vadideki derbi heyecanı, Galatasaray Esports - Beşiktaş Esports mücadelesi 21 Haziran 2017 Çarşamba saat 20:00’de oynanacak. Esports şubesinin faaliyetlerini bir süre durdurduktan sonra arenaya yeniden dönen Beşiktaş Esports, Closer (eski ismiyle K1ra) ve LongB gibi deneyimli oyuncuların yanında, SuperMassive’in başarılı destek oyuncusu Dumbledoge ile kadrosunu güçlendirdi. Galatasaray Esports, Beşiktaş derbisinin ardından Yükselme Ligi’nin ilk haftasını tamamlamış olacak.