19 Kasım 2022 Cumartesi 21:12

League of Legends hakkında duyuru

League of Legends hakkında duyuru

League of Legends’ta yapılan statü değişikliği sonucunda Türkiye Şampiyonluk Ligi şampiyonlarının MSI ve Worlds Dünya Şampiyonalarına katılamayacağı bildirildi. Bu değişikliğe binaen, yerel rakipleriyle birlikte üst seviyede rekabete katılmayacak olan Galatasaray LoL Takımımızı, League of Legends Şampiyonluk Ligi'nden çekme kararı aldığımızı üzülerek bildirmek isteriz.

2017 senesinde dahil olduğumuz League of Legends Şampiyonluk Ligi'nde 8 mevsim mücadele ederek Şampiyonluk Ligi'nde rekabetçi takımlar oluşturduk ve siz değerli taraftarımıza iyi bir Galatasaray izletmeye çalıştık. 2019’dan bu yana katıldığımız 7 mevsimde 6 kez play-off etabına katıldık.

2021 senesinde Türkiye Şampiyonu olarak İzlanda'da gerçekleşen League of Legends Dünya Kupası'nda (Worlds 2021) ülkemizi ve armamızı gururla temsil ettik. 2022’de ise Lol Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’ni ikinci sırada tamamladık.

League of Legends takımımızın kurulduğu günden bu güne kadar emeği geçen tüm oyuncu ve teknik ekibimize teşekkür ederiz. 

Galatasaray Espor; FIFA, PUBG Mobile, NBA2K,eFootball, Valorant takımlarıyla beraber zirveye koşma hedeflerini tüm hızıyla sürdürecektir.