19 Ağustos 2019 Pazartesi 09:35

Şampiyonluk Ligi’nde Yarı Finale Yükseldik

Şampiyonluk Ligi’nde Yarı Finale Yükseldik

League of Legends Takımımız, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2019 Yaz Mevsimi çeyrek final serisinde 1907 Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. 5 maçlık seride rakibini 3-1 mağlup eden takımımız aldığı bu sonuçla birlikte adını yarı finale yazdırdı.

Yaz Mevsimi’nde normal sezonu aldığı 11 galibiyet, 7 mağlubiyet ile 3. sırada tamamlayan Galatasaray Espor League of Legends Takımı, format gereği çeyrek finalde normal sezonu 6. sırada bitiren 1907 Fenerbahçe ile eşleşmişti. 

Serinin ilk maçını iyi geçiren takımımız net bir oyunla seride 1-0 öne geçen taraf oldu. İkinci maçta ise erken aşamadan itibaren üstünlüğünü rakibine kaptıran takımımız karşılaşmadan yenilgiyle ayrıldı. Üçüncü maç ile beraber ilk maçtaki formunu yeniden yakalayan takımımız, Onurcan “Ragner” Aslan ve Şaban “Husky Rider” Köseoğlu’nun etkili oyunlarıyla seride yeniden öne geçmeyi başardı. Serinin dördüncü mücadelesinde ise oyunun orta aşamasıyla birlikte kontrolü eline geçiren takımımız, karşılaşmanın ilerleyen zamanlarındaki doğru tercih ve uygulamalarla birlikte karşılaşmadan galibiyetle ayrılan taraf oldu ve seriyi 3-1 kazanmayı başardı.

Mevsim finalleri öncesinde yapılan değişiklik ile 1907 Fenerbahçe serisinde alt koridor oyuncumuz Şaban “Husky Rider” Köseoğlu boy gösterdi. Sergilediği etkili performansla birlikte “serinin oyuncusu” olarak belirlenen Husky Rider; Garen ile 6/1/8, Karma ile 5/0/12, Draven ile ise 10/3/12’lik performanslar sergiledi ve seriye damgasını vurdu.

League of Legends Takımımız bu galibiyet ile birlikte üst üste 2. mevsimde de yarı final oynama başarısı gösterirken yarı finalde mevsimin normal sezonunu 2. sırada sonlandıran Bahçeşehir SuperMassive takımıyla eşleşti. Bahçeşehir SuperMassive ile karşılaşacağımız yarı final serisi 25 Ağustos Pazar 14.00’te 5 maç üzerinden oynanacak.