20 Haziran 2019 Perşembe 23:31

Sihirdar Vadisi’nde 3. haftaya doğru

Sihirdar Vadisi’nde 3. haftaya doğru

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2019 Yaz Mevsimi’nin ilk iki haftasında aldığı 3 galibiyet, 1 mağlubiyet ile ligin zirvesini Royal Youth ve 1907 Fenerbahçe ekipleriyle paylaşan Galatasaray Espor League of Legends Takımımız, ligin 3. haftasında Galakticos ve 1907 Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek.

Ligin 3. haftası, 23 Haziran Pazar günü İstanbul’da gerçekleşecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi nedeniyle tek seferlik olmak üzere cuma ve cumartesi günleri oynanacak. Geçtiğimiz hafta oynadığı iki karşılaşmayı da kazanmayı başaran takımımızın 21 Haziran Cuma günkü rakibi Galakticos olacak. Karşılaşma, 18.00’de başlayacak.

League of Legends Takımımız, Yaz Mevsimi 3. hafta 2. gün mücadelesinde ise derbide 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak. Rakibiyle liderlik yarışında yer alan Galatasaray Espor LoL, alacağı galibiyetle hem rakibinin önüne geçmeyi hem de ezeli rakibini Sihirdar Vadisi'nde ilk kez mağlup etmeyi istiyor. Galatasaray Espor - 1907 Fenerbahçe derbisi, 22 Haziran Cumartesi 16.00’da oynanacak.

Başantrenörümüz Jake “Mora” Hammond, yaklaşan 3. hafta için değerlendirmelerde bulundu:
 
Geçtiğimiz hafta, sezonun ilk çift galibiyetli hafta sonunu geride bıraktık. Bu galibiyetlerden birini futboldaki ezeli rakibimize karşı almak harikaydı. Şimdi ise bu hafta oynanacak mücadelelere konsantre olmuş durumdayız. Bildiğiniz üzere, bu hafta bir diğer ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile karşı karşıya geleceğiz. Umuyorum ki Galakticos maçıyla birlikte bu maçtan da galip ayrılıp ligin zirvesindeki yerimizi korumaya devam edeceğiz.