23 Eylül 2022 Cuma 14:55

Başkan Dursun Aydın Özbek, judo branşından önemli konuklarını ağırladı

Başkan Dursun Aydın Özbek, judo branşından önemli konuklarını ağırladı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, judo branşından önemli konuklarıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda bir araya geldi.

Avrupa Judo Birliği Başkanı László Tóth, IJF Başkan Danışmanı Mehmet Yılmaz, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ve Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz, Başkan Özbek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette ayrıca Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Aral da yer aldı.

Görüşmenin sonunda karşılıklı hediyeler verilirken, günün anısına hatıra fotoğrafı da çekildi.  

Başkan Dursun Aydın Özbek, Avrupa Judo Birliği Başkanı László Tóth ile Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa Judo Birliği Başkanımız ve Türkiye Judo Federasyonu Başkanımız burada. Kulübümüzü ziyaret ettiler. Judo, Galatasaray’da önemli spor branşlarından bir tanesi. Özellikle Olimpik sporlar için de milli takıma oyuncu yetiştiren, milli takıma destek veren bir branşımız. Kendileriyle judoyla ilgili, judonun Olimpik sporlar içindeki önemi hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerinin ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de Galatasaray olarak judoyla ilgili yapacağımız yatırımlar hakkında kendilerine bilgi verdim. Bu konuda da kendilerinden destek istedim. Destek sözünü de aldım kendilerinden. Bir dahaki sefere Ankara’da başkanımı ziyaret edeceğim hem de Budapeşte’de Federasyona ziyarette bulunacağım.”

Avrupa Judo Birliği Başkanı László Tóth ise, “Galatasaray Spor Kulübü ve Türkiye Judo Federasyonu ile burada toplandık. Toplantı yaptığımız için çok mutluyum. Türkiye Judo Federasyonu birliğimizin üyelerinden biri… Bu sezon tarihi anlar yaşanıyor. Çok mutluyuz. Türkiye geçtiğimiz günlerde Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda birçok başarı elde etti. Umuyorum ülkenize gelecek günlerde de desteğimiz artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.  

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz da “Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik Avrupa Federasyonu Başkanımızla birlikte. Galatasaray bir marka bizim için. Kendimiz de bu kulübün bir üyesiyiz. Olimpiyata bu kulüpten yarışarak spor hayatımızı bitirdik. Hem bu kulübün bir üyesi olmaktan hem de judoya verdikleri hizmetlerden dolayı Olimpik branşlar arasında gerçekten bir seviyede ve Uluslararası Arena’da gerçekten judo büyük bir yerde. Bugün buraya hem hayırlı olsun demeye hem de judoya verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etmeye geldik. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Biz de gelecek adına yapacakları projelerde hem Judo Federasyonu hem de Avrupa Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da bütün desteğimizle Galatasaray Spor Kulübü’nün yanında olacağız. İnşallah daha büyük başarılar elde edecek, Olimpik anlamda da madalyayı kazanacak bir takım oluşturacağız.” şeklinde konuştu.

Görüşmelerin ardından konuklar, stadyum müzemizi gezerek Galatasaray'ın tarihi ve başarıları hakkında bilgiler aldı.

Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz da ziyarete ilişkin Galatasaray Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

Semih Yılmaz, şunları söyledi:

“Çok önemli bir gündü bizim açımızdan. Avrupa Judo Birliği Başkanımız geldi. Türkiye Judo Federasyonu Başkanımız da buradaydı. Sayın Başkanımız çok önemli bir ev sahipliği gösterdi bize. Çok güzel bir görüşme oldu. Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. Dolayısıyla bundan sonra yapılacak organizasyonlarda da birlikte karar alma yönünde hemfikir olundu. Türk judosu adına da çok önemli bir nokta bu. Başarılarımıza devam edeceğiz onun sözlerini verdik. Elimizden geleni yapacağız.”