24 Ekim 2018 Çarşamba 21:12

Dünya Şampiyonu Judocumuz Bilal Çiloğlu’na Plaket

Dünya Şampiyonu Judocumuz Bilal Çiloğlu’na Plaket

Bahamalar’da düzenlenen Uluslararası Gençler Judo Şampiyonası’nda 73 kiloda Dünya Şampiyonu olan judocumuz Bilal Çiloğlu, Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz ile beraber Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu’yu ziyaret etti.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen ziyaretin ardından Başkanımız Mustafa Cengiz adına Dünya Şampiyonu Judocumuz Bilal Çiloğlu’na plaket takdim edildi.

Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Dünya Şampiyonu Judocumuz Bilal Çiloğlu, “Kulübe yeni transfer oldum. Transfer olduktan sonraki ilk müsabakamdı ve 24 yıl sonra madalya hasretini kapattığım için çok mutluyum. Galatasaray kulübünde girdiğim ilk müsabakada altın madalya ile başlamak benim için inanılmaz gurur verici. Sarı kırmızılı camiada olmaktan aşırı derecede mutlu ve gururluyum. Uzun yıllar hizmet edip Galatasaray’ın çatısı altında ülkemiz adına başarılara imza atmak istiyorum. İnşallah Olimpiyat yolunda ve tüm kupalarda Galatasaray’ın adını, ülkemizin de bayrağını en yükseklere taşıyacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, “Bilal Çiloğlu kardeşimizi kutluyorum. Bahamalar’da 73 kiloda Dünya Şampiyonu oldu. Kulüp olarak, Türk milleti olarak göğsümüzü kabarttı. Kendisini tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Tüm destek olan arkadaşlarımızı, antrenörlerini tebrik ediyoruz. Gerçekten göğsümüzü kabartan bir başarı ve büyük bir zafer. Sadece kulübümüz adına değil Türkiye adına çok önemli bir başarı. Bilal’in başarısı inşallah Şampiyonlar Ligi’nde de bize başarı getirir. 3 puan ile geceyi sonlandırırız. Bir üst tura çıkma noktasında önemli bir galibiyet elde ederiz.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu ise “Bir gün önce finale kaldığının bilgisini şube sorumlumuz Semih Bey bana mesaj ile bildirmişti. Finalde bir Japon ile yarışacağını biliyorduk. Japon ve judo olunca çok umutlu değildim açıkçası. Sabaha karşı bir saatte şampiyonluk haberi geldi. Gerçekten çok duygulandım, göğsümüzü kabarttınız. Bütün emekleriniz için, Galatasaray’a ve ülkemize kazandırdığınız bu şampiyonluk için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Ekip olarak, takım olarak, Semih Bey’e de teşekkür ediyorum. Arkadaşları çok güzel motive ediyor ve hepsiyle çok güzel çalışmalar yapıyor.” ifadelerini kullandı.

“Bilal’in kazandığı başarı 24 yıl sonra ülkemize kazandırılmış bir madalya” diyerek sözlerine başlayan Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz da sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilal’in üzerinde emeği geçmiş herkese, çocukluğundan bu yana tüm antrenör ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Başkanımıza, Yöneticilerimize ve Galatasaray Spor Kulübü içerisindeki herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu bir ekip işi, biz bir aileyiz. Yürümeye devam ediyoruz.”