6 Ekim 2017 Cuma 15:05

Judo Federasyonu’ndan Başkan Özbek’e ziyaret

Judo Federasyonu’ndan Başkan Özbek’e ziyaret

Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda bulunan ofisinde ziyaret etti.

Ziyarette Galatasaray Spor Kulübü’nün eski sporcularından olan Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz’un yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce ve Galatasaray Judo Şubesi Teknik Sorumlusu Semih Yılmaz da yer aldı.

Bir Galatasaraylı ve Galatasaray camiasının bir sporcusu olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i ziyaret etmenin çok anlamlı olduğunu ifade eden Sezer Huysuz; “Judo Federasyonu olarak ilk ziyaretimiz. Bir yıl oldu başkanlık koltuğuna oturalı. Kulübümüzü ilk defa ziyaret edebildik. Başkanımızın çok büyük destekleri var. Judo adına Galatasaray Spor Kulübü çok büyük değerlere sahip. 25 Kasım’da Golden League’de yarışacak bir takımımız var. Hem başkanımızı oraya devam ettik hem de ziyarette bulunduk. Ben tekrar Galatasaray camiasına ve başkan Dursun Özbek’e teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın amatör şubelere çok büyük bir desteği var. Diğer kulüplerimizi de buraya dahil edersek judoyu iyi bir yere taşıyacağız hep beraber.” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’dan yetişen sporcuların bu mevkilere gelmeleri bizi ayrıca gururlandırıyor” diyerek sözlerine başlayan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz’un ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amatör şubelerimizden bir tanesi ve başarılı olduğumuz bir branşlardan bir tanesi judo. Galatasaray’ın amatör sporlara verdiği destek çerçevesinde judo bizi gururlandıran iftihar ettiğimiz bir branşımız. Sayın başkan bize nezaket ziyaretinde bulundu. Aynı zamanda bizim eski sporcumuz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmelerde kendisi zaten spora sevdalı birisi. Bireysel sporlara da kulüplerin eğilmesini bu konuda çalışma yapmamızı istedi. Bireysel sporlarda, Olimpik oyunlarda madalya şansı çok fazla. Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi doğrultusunda da bunları biraz daha kulüplere yaymak, Türkiye genelinde bu sporun daha fazla kişiye intikal etmesi lazım. Rekabeti de getirmek lazım. Rekabetle beraber bu dalda da büyük gelişmeler olacak. Çıkardığımız şampiyonlar, aldığımız madalyalar bunların kanıtı. Diğer kulüplerle konuşarak rekabetçi bir lig yaratmakta fayda var. Başkana bundan sonraki çalışmalarda başarılar diliyorum. Uluslararası turnuvaya ben de gideceğim izleyici olarak. Oraya da iyi hazırlanmalarını tavsiye ediyorum.”

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Ali Yüce de “Sayın Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz’a nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Bir Galatasaraylı olarak, Başkanımızın dediği gibi Galatasaraylı sporcuların bu mevkilere gelmesi bizi çok gururlandırıyor. Kasım ayında düzenlenecek Avrupa Golden League için destek bekliyoruz. Galatasaray’ın şampiyon olması için biz elimizden gelen her şeyin yapılacağının sözünü veriyoruz.” şeklinde konuştu.